. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nejmenší integrované GPS řešení
21. března 2011 - 8:00 | Pandatron | Nejmenší integrované GPS řešení | Komentářů: 0  

Nejmenší integrované GPS řešení

Společnost u blox rozšiřuje své portfolio integrovaných GPS přijímačů o nového zástupce. Obvod UBX-G6010-NT s citlivostí lepší než -162 dBm je dostupný v provedení s rozměry 5 x 6 x 1 mm.

Jednočipový GPS přijímač UBX-G6010-NT od společnosti u-blox je speciálně určen pro použití v malých, bateriově napájených a zároveň levných systémech, kde je třeba zajistit informaci o aktuální poloze. Podle slov výrobce se v současné době jedná o jedno z nejvýkonnějších jedno-čipových řešení na trhu, dostupné v miniaturním provedení s rozměry pouhých 5 x 6 x 1,1 mm.


Obr. 1: UBX-G6010-NT - nejmenší GPS řešení od společnosti u-blox

Základní vlastnosti:

 • Vysoce-výkonné, jednočipové GPS řešení
 • Nejmenší požadavky na osazenou plochu (PCB menší než 7 x 8 mm)
 • Aktivní podpora flexibilního návrhu a požadavek pouze pěti externích součástek
 • Integruje LDO i vstupní LNA a nevyžaduje použití drahých pamětí
 • Podporuje levné GPS krystaly a obvody TCXO, stejně jako PCB se dvěma vrstvami
 • Vstupní citlivost lepší něž -162 dBm, resp. -148 dBm po startu
 • Hybridní GPS/SBAS systém (WAAS, EGNOS, MSAS) s omezením vlivu rušení
 • Jednoduché spojení s bezdrátovými moduly u-blox
 • Podpora pro A-GPS, kompatibilní s OMA SUPL a 3GPP systémy
 • Velmi nízká klidová spotřeba
 • Provozní teplota od -40 do +85 °C

Představením obvodu UBX-G6010-NT rozšiřuje společnost u-blox svou nabídku integrovaných navigačních řešení, určených především pro mobilní systémy. Použitím technologie s vysokou úrovní integrace je dnes možné vyrábět autonomní GPS navigační systémy s plochou desky menší, než je velikost obyčejného připínáčku. Výhodou obvodu je, že ke své činnosti nevyžaduje žádný externí hostitelský mikrokontrolér.

Podle viceprezidenta marketingu společnosti u-Blox - Thomase Niggla jde o "Nejmenší integrované GPS řešení, které je dnes na trhu dostupné a které moderní navigační technologii přináší pro celou řadu nových zařízení, jako jsou například kamery a smartphony . V jejich případě jde o aplikace, které jsou sice určené pro masové rozšíření, avšak zároveň jsou velmi citlivé na výrobní cenu. Zde je ideálním řešením právě UBX-G6010-NT."


Obr. 2: Kombinace GPS navigace a senzorového systému

Dosahovaná citlivost u UBX-G6010-NT je při provozu lepší než -162 dBm, nebo lepší než -148 dBm po startu. Dlouhodobě ověřovanou technologií se podařilo dosáhnout jak vysokou účinnost při nutnosti potlačení rušení, tak i nabídnout vysoký výkon, který je systém schopen dodat i při nepříznivých příjmových podmínkách.

Na jediném čipu UBX-G6010-NT jsou integrovány prakticky všechny pasivní prvky, nutné pro plně autonomní GPS systém. Externě je vyžadováno pouze pět součástek, jako je SAW filtr a krystal. Součástí čipu je rovněž LDO regulátor a nízkošumový vstupní zesilovač (LNA), podporující dosažení lepšího odstupu signálu od šumu.


Obr. 3: Princip u-blox SFDR

Jednoduše řešeno, kombinace nízké ceny čipu a možnosti osazení na oboustrannou desku s plošnými spoji s plochou menší než 7 x 8 mm přináší uživatelům značné úspory.

Dostupnost a cena:
Obvody UBX-G6010-NT, včetně jejich kompletní dokumentace, jsou dostupné u společnosti u-blox, nebo prostřednictvím sítě autorizovaných distributorů. Předpokládaná kusová cena obvodů by neměla překročit hranici 5 USD/ks.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

UBX-G6010-NT standard grade GPS chip
UBX-G6010-NT Product Summary
u-blox Application NotesGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48X
Levnější varianta univerzálního vývojového kitu s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodná jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 545 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007