. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Kyocera zahájila výstavbu druhé haly na výrobu solárních panelů

Kyocera zahájila výstavbu druhé haly na výrobu solárních panelů

Japonský koncern Kyocera hodlá navýšit výrobní kapacitu a zahájil výstavbu druhé haly na výrobu solárních panelů. Solární panely z Kadaně míří do celé Evropy.

S cílem navýšit celkovou výrobní kapacitu japonský koncern Kyocera Group plánuje investovat více než 700 milionů korun do výstavby už druhé výrobní haly na solární panely v Kadani. Nová výrobní hala s kapacitou 360 MW by měla být dokončena na podzim 2011. K současným šesti stovkám zaměstnanců tak přibude přes 400 nových. S objemem výroby 560 MW bude český závod v rámci skupiny Kyocera tím největším.

„Rozhodnutí společnosti Kyocera rozšířit v Kadani svoji výrobu vnímáme velice pozitivně. Cílem agentury CzechInvest je nejen zahraniční investory do České republiky nalákat, ale také je zde udržet a poskytnout jim takové podmínky, aby zde expandovali. A to se v tomto případě podařilo. Pro Ústecký kraj, který trápí vysoká nezaměstnanost, je výstavba nové výrobní haly velkým přínosem,“ upozorňuje generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

Nová hala bude stát vedle stávajícího závodu, který zahájil v České republice výrobu už v roce 2005. Kadaňský závod zásobuje solárními panely celou Evropu, největší světový trh se solární energií. Kromě České republiky má společnost Kyocera závody ještě v Japonsku, Číně, Mexiku a Spojených státech amerických. „V Kadani vyrábíme pouze fotovoltaické panely. Služby pro koncové zákazníky a investory poskytuje Kyocera v Německu a naši distribuční partneři. Naším cílem není pouze tuzemský trh, ale celá Evropa, včetně Německa, Španělska a Itálie, které patří mezi velikány v nákupu solárních panelů,“ vysvětluje výrobní ředitel kadaňského závodu Michal Vafka.

S rostoucí výrobou japonského koncernu v České republice roste i poptávka po odborných pracovnících. „Patříme mezi největší zaměstnavatele v regionu, v kraji ale působí více průmyslově zaměřených firem. Je proto možné, že při otvírání nové výrobní haly narazíme na nedostatek specialistů,“ upozorňuje Michal Vafka. Proto už dnes Kyocera provádí nábor nových pracovníků, které je potřeba pro práci v novém závodu důkladně proškolit.

Koncern Kyocera Group vznikl už v roce 1959. Zákazníkům nabízí různé druhy služeb a produktů, od multifunkčních zářízení přes solární články a moduly, po keramické nože. V České republice vyrábí solární moduly za použití polykrystalických křemíkových článků. Technologií monokrystalického či polykrystalického křemíku se v současné době produkuje cca 85 % solárních panelů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
Investorům chybí zaměstnanci v oboru mikroelektronika
Společnost Tesla Blatná postavila novou laboratoř s pomocí programu Potenciál
Kyocera zahájila výstavbu druhé haly na výrobu solárních panelů
Kyocera Solar EuropeGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (5):

Zobrazit starší 30 dnů (5)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-TTL
Převodník TCP/IP <-> TTL UART s 3,3V úrovněmi a RJ45 konektorem.
Skladem od 650 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007