. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
První světelné čidlo do extrémních podmínek

První světelné čidlo do extrémních podmínek

Intersil Corporation oznámil dostupnost prvního světelného čidla, které je určené do prostředí s vysokými teplotami. Obvody ISL76683 jsou vhodné především pro použití v automobilovém průmyslu.

Intersil Corporation představil první senzory okolního světla, určené pro automobilový průmysl. Obvody ISL76683 splňují AEC-Q100 – 2 pro zajištění vysoké spolehlivosti při tepelném namáhání a jsou schopny zajistit nepřetržitý provoz při teplotách až do 105 °C. Obvody jsou dostupné v průhledných pouzdrech a podle výrobce přinášejí kompletní řešení problémů, spojených s velkým kolísáním teplot, kterými stávající senzory trpí.


Obr. 1: První světelné čidlo do extrémních podmínek

Základní vlastnosti:

 • Čtyři volitelné rozsahy od 0 – 1.000 lux po 0 – 64.000 lux
 • Odezva podobná lidskému oku (vrchol citlivosti na 540 nm)
 • Interní kompenzace teploty
 • Rozlišení 16-bitů
 • Nastavitelná citlivost v 65 krocích
 • Uživatelsky programovatelný horní a dolní práh
 • Jednoduše použitelná výstupní hodnota s lineární závislostí
 • IR + UV filtr
 • Eliminace 50 / 60 Hz
 • Jediné napájecí napětí 2,5 až 3,3 V
 • Dostupné v ODFN-6 (2,1 x 2 mm)

Obvody ISL76683 od Intersil Corporation poskytují optimální řešení pro aplikace z oblasti automobilového průmyslu, které vyžadují měření úrovně okolního osvětlení. Aplikace zahrnují například měření podsvětlení přístrojové desky či automatické regulátory osvětlení, nezávislé na okolní teplotě. Integrované jádro obvodu obsahuje 16-bitový analogově-digitální převodník s uživatelsky programovatelnou citlivostí, která dovoluje konfigurovat optimální výkon za specifických světelných podmínek.


Obr. 2: Vnitřní blokové schéma obvodu ISL76683

Mezi další zajímavé vlastnosti obvodu ISL76683 patří integrovaný filtr infračerveného a ultrafialového záření, které poskytují téměř ideální citlivost, srovnatelnou s citlivostí lidského oka (závislost lambda), nebo technologie pro eliminaci 50 a 60 Hz blikání. Obě tyto technologie jsou určeny pro zjednodušení návrhu a zvýšení jeho flexibility.


Obr. 3: Závislost čidla na vlnové délce
 
Obr. 4: Úhel citlivosti

Teplotně kompenzovaný snímač zároveň odstraňuje nutnost dalších obvodů, určených k vyrovnání charakteristiky v závislosti na teplotě vnitřního prostředí. Veškeré parametry a prahové hodnoty jsou jednoduše konfigurovatelné prostřednictvím adresovatelné I2C sběrnice, která návrhářům umožňuje automatický monitorovací systém nastavit přesně podle aktuálních požadavků.


Obr. 5: Příklad aplikace obvodu v systému

Dostupnost a cena:
Obvody ISL76683 jsou dostupné v kompaktním 6-pinovém pouzdře typu OFDN s plochou menší než 4,2 mm2. Jejich cena začíná na hodnotě 1,25 USD při 1.000 kusech.
Zájemcům jsou rovněž dostupné jednoduché zkušební desky, určené k seznámení se s obvody. Pomocí USB portu a doprovodného software je možné obvody snadno konfigurovat a testovat.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů

Intersil Introduces Industry’s First High Temperature Digital Ambient Light Sensor
ISL76683 - Light-to-Digital Output Sensor with Gain Selection
Datasheet obvodu ISL76683GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SIM900 - GSM modul GPRS class 10 Quadband
GSM Quadband modul s podporou datových přenosů třídy GPRS class 10
Skladem od 415 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007