. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Siemens nabízí nové vývojové prostředí
11. dubna 2011 - 7:06 | Pandatron | Siemens nabízí nové vývojové prostředí | Komentářů: 0  

Siemens nabízí nové vývojové prostředí

Společnost Siemens nabízí nové vývojové prostředí, software Simatic Step 7 V11, které je určené pro všechny typy PLC řady Simatic.

Nový software Simatic Step 7 V11 společnosti Siemens poskytuje podporu vývojářům všech řad programovatelných automatů Simatic. S jeho pomocí lze programovat jak novou řadu Simatic S7-1200, tak osvědčené řady Simatic PLC S7-300/400 i ryze softwarová PC-based řešení s produktovým označením Simatic WinAC. Simatic Step 7 V11 se stal integrovanou součástí nové koncepce inženýrského nástroje Totally Integrated Automation Portal (TIA Portal), který byl zcela nově vyvinut za účelem efektivnější tvorby aplikací pro průmyslovou automatizaci.

Pro novou verzi vývojového prostředí Simatic Step 7 byly kompletně přepracovány programové editory S7-SCL, S7-Graph, LAD, FBD a STL. Nové funkce a intuitivní postupy uživatelům přinášejí efektivnější a rychlejší způsob práce při vývoji a programování uživatelských aplikací pro průmysl. Přínos znamená především optimalizace SCL kompilátoru pro S7-300/400, resp. obecně uvolnění SCL jako třetího programovacího jazyka pro současná nejmodernější PLC řady Simatic S7-1200 a dále mnohem jednodušší volitelné rozšíření o návrh a programování bezpečnostní techniky Safety Integrated.

Simatic Step 7 V11 představuje zcela nový software pro konfiguraci, programování, diagnostiku a servis všech programovatelných automatů řady Simatic. Zajišťuje standardizované uživatelské rozhraní tak, jak jej definuje centrální prostředí TIA Portal pro všechen průmyslový automatizační software značky Siemens. TIA Portal pak dále dohlíží na konzistenci projektových dat, konfiguraci komunikačních spojení a dalších sdílených služeb s ostatním softwarem řady Simatic. Právě díky objektově orientovanému a centralizovanému přístupu k datům jsou změny dat provedeny v jednom editoru a následně jsou automaticky aktualizovány napříč celým projektem pro všechna zařízení PLC a operátorské panely (HMI). Konzistentní data vkládaná a editovaná pouze jednou (pro PLC i HMI společně) a na jednom místě zvyšují efektivitu a snižují chybovost při programování.

Veškerý hardware se konfiguruje a propojuje názorně v plně grafickém zobrazení. PLC, panely HMI a dokonce i PC lze propojovat prostřednictvím jednoduché grafické konfigurace spojení. Také v on-line režimu je zde možné jedním klikem zobrazit všechny potřebné diagnostické informace. Nově vyvinuté programové editory poskytují na jedné straně patřičnou podporu zkušeným uživatelům, ale současně nabízí i rychlý postup méně zkušeným programátorům, a to bez dlouhého a náročného zaškolování. Práci usnadňují například nové funkce jako „Favorites bar“ pro nejčastěji používané příkazy a funkce, jednoduchý postup „copy/paste“ programových částí nebo automatické rozeznávání příkazů, resp. proměnných při zadávání. Do základních editorů LAD a FBD byly přidány některé užitečné prvky pro S7-1200: např. funkce „Calculate Box“, nepřímé adresování, Multiplexer, Demultiplexer či rozšíření konverze datových typů.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat dalšímu vývoji programového editoru vyššího programovacího jazyka SCL. Ten je nyní nově použitelný i pro řadu Simatic S7-1200. Optimalizaci kompilátoru a řadu inovací poznají také uživatelé S7-300/400. Mezi novinky patří jednoduchá reprezentace on-line aktuálních hodnot a ladění programového kódu s využitím „breakpoints“. Nový koncept knihoven inženýrského nástroje TIA Portal znamená vysokou flexibilitu práce a možnost opětovného použití know-how a hotových dat i v případě grafické tvorby programu s editorem S7-Graph. Různé části projektu jako jsou programové bloky, proměnné, monitorovací tabulky, již zkonfigurované moduly hardwaru nebo celé stanice lze znovu použít, ať už v rámci jednoho projektu s použitím lokální knihovny nebo v projektech dalších s použitím globální knihovny.

Simatic Step 7 V11 je k dispozici ve verzi Step 7 Basic V11 pro Simatic S7-1200 a Step 7 Professional V11 pro všechny další PLC řady Simatic (včetně S7-1200). Součástí obou programových balíků je také Simatic WinCC Basic V11 pro konfiguraci jednoduchých panelů z řady Simatic HMI Basic Panels. Pro Step 7 V11 Professional se dále nabízejí rozšíření PID Professional V11 (náhrada předchozích balíků softwaru Standard/Modular PID Control), Easy Motion Control a Step 7 Safety V11 pro konfiguraci a programování bezpečnostních modulů (fail-safe PLC). Dříve často dokupované nadstavby (options) pro Step-7 V5.5, tj. balíky softwaru SCL, Graph, PLCSim, DocPro a Teleservice, jsou nyní plně integrovány do Step 7 Professional V11 a není pro ně nutná žádná další licence.

Zajištěna je samozřejmě i migrace existujících konfigurací hardwaru a programových kódů všech pěti programovacích jazyků (S7-SCL, S7-Graph, LAD, FBD a STL) do Simatic Step 7 V11. Lze tedy využít stávající řešení a navázat na něj. TIA Portal bude nyní i v budoucnu tvořit společnou platformu veškerého softwaru pro průmyslovou automatizaci značky Siemens, a znamená tak dlouhodobou ochranu investic.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M75 QUECTEL
Dual-Band GSM modul provedení SMD, pouze pro SMS služby
Termín nepotvrzen od 275 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007