. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nové vysokonapěťové diody LUXEON
12. dubna 2011 - 8:46 | Pandatron | Nové vysokonapěťové diody LUXEON | Komentářů: 2  

Nové vysokonapěťové diody LUXEON

Nové LUXEON H LED (High voltage LED) zjednodušují konstrukci aplikací s omezeným prostorem a eliminují potřebu obvyklých napájecích obvodů.

Většina nasvětlovacích LED řady LUXON se používá v aplikacích, kde je jako zdroj energie využito síťové napětí. Konstantní stejnosměrný proud se používá pouze v případech, kdy je nutné použít větší množství LED a jeho použití je ekonomicky výhodné. Nové vysokonapěťové diody Philips LUXEON H LED mají za cíl zjednodušit konstrukci a v malých aplikacích odstraňují nutnost použití obvyklých napájecích obvodů. Dvojice LED, které pro svůj provoz ze 120 nebo 240 V vyžadují jen usměrňovač a omezovací rezistor, produkuje tolik světla, jako jedna 15 W žárovka.


Obr. 1: Nové vysokonapěťové diody LUXEON

LUXEON H LED jsou k dispozici ve dvou teplotách bílé barvy a to 2.700 K a 3.000 K, s typickým světelným tokem 84 a 90 lm, respektive s účinností přibližně 60 lm/W a typickým CRI 83 let. Vyzařovací úhel LED je téměř 120 stupňů. Jelikož může být maximální teplota čipu až 125 °C, jsou v souladu s použitím v prostoru s omezeným prouděním vzduchu, schopny zajistit velmi vysoký výkon při teplotách v rozmezí 40 až 105 °C.


Obr. 2: Dostupná provedení řady H LED

Výrobce zároveň garantuje velmi stabilní barevné podání během celé životnosti LED. Po 25 000 provozních hodinách dosahuje průměrná svítivost stále minimálně 70 % původní hodnoty (L70) při provozním proudu 30 mA.

Typické použití diod LUXEON H LED:


Obr. 3: Typické schéma zapojení diody z řady LUXEON H LED

Dostupnost a cena:
Řada LUXEON H LED využívá shodného mechanického provedení (s rozměry cca 3 x 4,5 mm) s řadami LUXEON Rebel a LUXEON Rebel ES, čímž výrazně zjednodušuje své použití. Uvedené diody jsou již nyní k dispozici u společnosti Philips Lumileds Lighting Company i v síti jejich distributorů a to v ceně od 1,20 USD/ks.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled kontaktů a distributorů

New LUXEON H LED simplifies design of space constrained lighting solutions such as retrofit bulbs
LUXEON H High Voltage LEDsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

host
2. Dne 27. 11. 2011 v 18:44 zaslal host
chyba v texte
...a typickým CRI 83 let...
pozor, nepliest CRI s dobou zivotnosti ;)


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - Převodník USB/RS232
Převodník USB / RS232 s obvody FTDI a plným sériovým portem RS232 Full.
Skladem od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007