. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Radarový hladinoměr pracující na frekvenci 78 GHz

Radarový hladinoměr pracující na frekvenci 78 GHz

Společnost Siemens rozšiřuje svou nabídku o první radarový snímač výšky hladiny pracující na frekvenci 78 GHz. Přístroj Sitrans LR560 je bezkontaktní hladinoměr, který funguje na principu frekvenční modulace kontinuální vlny (Frequency Modulated Continuous Wave – FMCW).

Hladinoměr má dvouvodičové připojení a dosah až 100 metrů. Při své činnosti vysílá úzký kuželový paprsek s vrcholovým úhlem pouhé 4°, což umožňuje minimalizovat rušivé odrazy od stěn a vnitřních konstrukcí v sile. Přístroj tak lze instalovat na téměř libovolné místo na střeše sila.


Obr. 1: Siemens uvádí na trh první radarový hladinoměr pro sypké látky pracující na frekvenci 78 GHz

Jako první hladinoměr se jmenovitou nosnou frekvencí 78 GHz se Sitrans LR560 vyznačuje zatím nejkratší vlnovou délkou vysílaného měřicího signálu, a tím také jeho mimořádně kvalitním odrazem i při práci s materiály s velmi strmými sypnými kužely. Grafický průvodce Quick Start Wizard umožňuje uživateli uvést přístroj do provozu během několika minut. Přístroj nevyžaduje žádné dodatečné seřizování.

Sitrans LR560 se dodává s rozhraním HART, Profibus-PA nebo Foundation Fieldbus. Může být programován na místě pomocí tlačítek na přístroji nebo prostřednictvím ručního programovacího přístroje s infračerveným přenosem dat. Na dálku se konfiguruje a diagnostikuje v softwarovém prostředí Siemens Simatic PDM (Process Device Manager), Emerson AMS nebo PACTware, a to s použitím modulu Siemens DTM (Device Type Manager). Zobrazovač na přístroji má podsvícený displej a pro pohodlnou obsluhu ho lze natočit do jedné ze čtyř předdefinovaných poloh. Součástí hladinoměru je také nově vyvinutá kompaktní čočková anténa s minimální náchylností k tvorbě úsad. Při silně ulpívajících sypkých materiálech lze využít vestavěné profukovací zařízení. Díky vysoké nosné frekvenci není přístroj za běžných okolností nutné zvlášť zaměřovat. Pro případ potřeby je nicméně k dispozici stavitelná příruba umožňující nasměrovat měřicí paprsek na určité místo v sile, například do prostoru výsypky.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 05. 05. 2011 v 03:43 zaslal host
Bez titulku
Škoda že nepracuje alespoň v amatérském pásmu. Že by se dal použít jako generátor.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SDR-5+ HF receiver - All Mode Softwarový přijímač
Digitální softwarový přijímače SDR-5+ je již pátou generací špičkových produktů naší společnosti. Jedná se o All Mode Receiver s integrovaným generátorem, dvěma anténními vstupy a VCO vstupem s frekvenčním rozsahem 0 až 100 MHz.
Skladem od 2550 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007