. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová generace regulátorů RECOM
9. května 2011 - 8:30 | Pandatron | Nová generace regulátorů RECOM | Komentářů: 4  

Nová generace regulátorů RECOM

Společnost RECOM představuje novou řadu napěťových regulátorů, pinově kompatibilních s obvody 78xx. Řada R-78C vyniká účinností až 96 % a rozsahem napětí až do 42 V.

Společnost RECOM oznámila dostupnost nové generace regulátorů, vycházejících ze standardní řady R-78, která již sama vynikala vysokou účinností, malými rozměry a případně dostupností pinově kompatibilních verzí s regulátory řady 78xx. Obvody nové řady R-78C však zvyšují provozní napětí až na 42 VDC a při zachování stejného pouzdra zdvojnásobují výstupní výkon. Dosažitelná výkonová kapacita je tak nyní více než 15 W/cm3 objemu.


Obr. 1: Nová generace regulátorů RECOM

Hlavní nevýhodou lineárních regulátorů je jejich nízká účinnost při větším rozdílu mezi vstupním a výstupním napětím. Jedinou možností, jakou lze tento problém odstranit, je použití spínaných regulátorů, která ovšem naopak trpí na poměrně velký minimální rozdíl mezi vstupním a výstupním napětím.

Obvody R-78C využívají technologii, která kombinuje účinnost až 96 % a minimální rozdíl mezi vstupním a výstupním napětím, při plném zatížení, jen několik voltů. Vysoká účinnost se udržuje při velkém rozsahu vstupního napětí a při rozdílu jednotlivých napětí 30 V dosahuje stále hodnoty kolem 90 %. Výrobce uvádí, že R-78C nabízí poměrně vysokou účinnost v celém rozsahu vstupního napětí a téměř konstantní při změně zatížení mezi 20 a 100 % nominálního výkonu.


Obr. 2: Základní schéma zapojení

Obvody R-78C však nevynikají pouze svou účinností, ale také velmi malým zvlněním výstupního napětí (20 -40 mVp-p). Při použití jednoduché dolní propusti tak umožňují splnění EMC třídy B. Standardní řada obvodů je dostupná s výstupním napětím 1,8 V, 3,3 V, 5 V, 9 V, 12 V a 15 V, vše v provedení s 1 A trvalým výstupním proudem a 3 A špičkového proudu. Výstup je samozřejmě odolný proti přetížení a obvod obsahuje ochranu proti trvalému zkratu.


Obr. 3: Produkce více výstupních napětí při zachování vysoké účinnosti

Provozní teplota okolí pokrývá celý průmyslový rozsah od -40 do +85 °C a díky vysoké účinnosti není nutné používat chladič. Obvody splňují normu EN60950 a jsou v souladu s RoHS 6/6. Hodnota MTBF je určena normou MIL-HDBK 217F, což při +25 °C zaručuje 8,6 milionů provozních hodin.


Obr. 4: Přehled dostupných variant a jejich vlastností

Dostupnost a cena:
Obvody R-78C jsou již nyní dostupné jak ve vzorkovém, tak produkčním objemu. Kusová cena obvodů se pohybuje v rozmezí 6 - 9 USD.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Compact and high efficiency. New switching regulator operates up to 42V!
Informace o obvodech R-78CGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (4):

Zobrazit starší 30 dnů (4)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
IPRELAY8R - IP RELÉ a teploměr s webovým rozhraním
Moduly IP RELÉ - IPRELAY8R obsahují osm releových výstupů s přepínacím kontaktem, webové rozhraní, integrovaný a externí teplotní senzor s pamětí na 10 záznamů a zobrazením naměřených hodnot v grafu.
Skladem od 1520 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007