. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
MATLAB Release 2011a
11. května 2011 - 8:37 | Pandatron | MATLAB Release 2011a | Komentářů: 0  

MATLAB Release 2011a

HUMUSOFT s.r.o. a přední výrobce programových nástrojů pro technické výpočty, modelování a simulace firma MathWorks, uvádějí na trh České republiky a Slovenska nové vydání výpočetního, vývojového a simulačního prostředí MATLAB s názvem MATLAB Release 2011a.

MATLAB Release 2011a přináší zásadní novinky v několika oblastech. Mezi nejvýznamnější patří kompletní restrukturalizace nástrojů pro generování kódu z programů v MATLABu a modelů v Simulinku, nový produkt Phased Array System Toolbox, který obsahuje nástroje pro návrh, simulaci a analýzu tzv. phased array systémů, a nové algoritmy z oblasti strojového vidění v rámci Computer Vision System Toolboxu (dříve Video and Image Processing Blockset).

V základním modulu MATLAB bylo zefektivněno mnoho funkcí lineární algebry. V oblasti paralelních výpočtů je nyní možné spuštění až osmi lokálních workerů v samostatných aplikacích vytvořených pomocí MATLAB Compileru a Parallel Computing Toolboxu.


Obr. 1: Příklad aplikace MATLABU

V MATLABu R2011a došlo k podstatnému zjednodušení struktury nástrojů pro generovaní kódu v jazyce C. Nově je k dispozici MATLAB Coder, který přináší možnost generovaní přenositelného C/C++ kódu přímo z funkcí a algoritmů napsaných v MATLABu. Simulink Coder lze využít ke generování C/C++ kódu z modelů v Simulinku a diagramů Stateflow. Posledním produktem je Embedded Coder, který zefektivňuje kód z obou předchozích nástrojů pro využití na embedded platformách a dále obsahuje knihovny periférií k vybraným cílovým procesorům a možnost komunikace a kosimulace s jejich vývojovým prostředím.

Součástí MATLABu R2011a je i nový produkt Phased Array System Toolbox, který obsahuje nástroje pro návrh, simulaci a analýzu phased array systémů. Tyto systémy používají prostorové a časové charakteristiky šíření vlnového pole k získání informací o zdroji nebo zdrojích vln. Mezi oblasti využití patří radar, sonar, lékařská ultrasonografie, zobrazovací metody ve zdravotnictví nebo mobilní komunikace.


Obr. 2: Rozložení tlakových vln při analýze zvuku reproduktoru

Zajímavé novinky nabízí i Simulink, nadstavba MATLABu pro modelování a simulaci dynamických systémů. Grafický nástroj Simulinku nazvaný Signal Logging Selector usnadní porovnávání simulačních výsledků mezi modely a jednotlivými běhy simulací. V oblasti generování HDL kódu je možné provádět simulace FPGA-in-the-Loop, využít uživatelsky přizpůsobitelné I/O a též byla přidána podpora vývojových desek pro testování zařízení firmy Xilinx. Verifikační a validační nástroj Simulink Design Verifier nově nabízí automatickou detekci přetečení a dělení nulou s využitím technologie Polyspace.

Další novinky v prostředí MATLAB R2011a:
Optimization Toolbox obsahuje nový řešič pro rozsáhlé úlohy v oblasti kvadratického programování.
Financial Toolbox byl rozšířen o objektově orientovaný řešič pro optimalizaci portfolia s uvažováním obratu a transakčních nákladů.
Econometrics Toolbox umožňuje testovaní kointegrace metodami Engle-Granger a Johansen, odhady parametrů pro kointegrované modely a konverze mezi modely VEC a VAR.
SimDriveline nabízí možnost začlenění vlastních komponent do nástroje pomocí jazyka Simscape language.

Samozřejmostí nové verze jsou aktualizace všech stávajících aplikačních knihoven.

MATLAB, Simulink a jejich nadstavby tvoří špičkové integrované prostředí pro vědeckotechnické výpočty, modelování, návrhy algoritmů, simulace, analýzu a prezentaci dat, měření a zpracování signálů, návrhy řídicích a komunikačních systémů. MATLAB je nástroj jak pro pohodlnou interaktivní práci, tak pro vývoj širokého spektra aplikací. Typickými uživateli jsou vědečtí pracovníci a technici v telekomunikacích, energetice, automobilovém, leteckém, kosmickém a jaderném průmyslu, pracovníci v oblasti chemie, lékařství, biotechnologie, životního prostředí a dalších přírodních věd, ekonomové, ale i odborníci v sektorech obrany, finančnictví, těžkého strojírenství a podobně. MATLAB a Simulink jsou v současnosti standardem v oblasti technických výpočtů a simulací. Na světě je provozováno více než 400 tisíc licencí, což představuje více než 1 milión uživatelů. V České republice a na Slovensku je registrováno více než 1000 licencí výpočetního systému MATLAB. Mnohé z těchto licencí jsou víceuživatelské, takže odhad počtu aktivních uživatelů výrazně přesahuje číslo pět tisíc. MATLAB se Simulinkem nacházejí své uživatele všude tam, kde je třeba rychle a úspěšně analyzovat, navrhovat, modelovat, simulovat a testovat, ale především implementovat dosažené výsledky v minimálním čase do praktických podmínek reálného světa - ať již ve formě prototypů nových zařízení nebo ve formě řídících programů, inovací a optimalizací ve výrobě či ve formě vyřešení složitého teoretického problému.

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

MATLAB a jeho nadstavby jsou k dispozici prakticky pro všechny běžné počítačové platformy Windows XP, Windows XP 64-bit , Windows Vista 32/64-bit, Windows 7 32/64-bit, Linux 32/64-bit a Macintosh (Intel).

Minimální HW konfigurace – paměť 1024 MB (doporučeno 2048 MB) RAM, 1 GB diskového prostoru pro hlavní modul MATLAB.

Cena jednouživatelské časově neomezené licence základního modulu MATLAB činí Kč 59 980 + DPH (pro školy Kč 17 980 + DPH), cena Simulinku činí Kč 89 980 + DPH (pro školy Kč 16 980 + DPH), další nadstavby lze pořídit v cenách od Kč 6 980 + DPH do Kč 416 980 + DPH. Uvedené ceny v sobě zahrnují 1 rok předplatného na nové verze produktů (update) a technickou podporu.


HUMUSOFT s.r.o. je česká soukromá obchodní společnost založená v roce 1990. V současnosti má 18 stálých zaměstnanců a proměnný počet externích spolupracovníků pro řešení konkrétních úkolů. Od svého vzniku dělí společnost své síly rovným dílem mezi výrobu, prodej a servis přístrojového a programového vybavení. Mezi oblasti zájmu společnosti patří řídicí technika, informační technologie, vědeckotechnický software, simulace technologických i ekonomických procesů. Hlavním cílem společnosti je poskytovat zákazníkům komplexní služby. To znamená nejen prodej, ale především uživatelský servis na nejvyšší úrovni, nestandardní služby dle přání zákazníka a maximální rychlost a korektnost ve vyřizování požadavků zákazníků. Mezi nejdůležitější vývojové aktivity firmy patří software Simulink 3D Animation, Real Time Windows Target a Real Time Toolbox pro MATLAB a Simulink, výroba měřicích a řídicích karet pro PC a dále výroba elektromechanických hi-tech výukových modelů. Společnost HUMUSOFT dále vyvíjí, kompletuje a dodává vysoce výkonné pracovní stanice HeavyHorse navržené pro optimální výkon při náročných numerických výpočtech.

HUMUSOFT s.r.o. je výhradním zástupcem firmy MathWorks pro Českou republiku a Slovensko. Firma MathWorks byla založena v roce 1984, zaměstnává více než 2200 lidí na celém světě. Sídlo má v Naticku, stát Massachusetts, USA. Pro další informace prosím navštivte www.mathworks.com.

HUMUSOFT s.r.o. dále v ČR a SR zastupuje firmy COMSOL (COMSOL Multiphysics - nástroj pro modelování a simulace multifyzikálních procesů), Lanner Group (software pro simulaci a analýzu podnikových procesů - Witness) a dSPACE (vývojové systémy pro řízení a simulaci v reálném čase).

Odkazy & Download:
Domovská stránka Humusoft
Domovská stránka MathWorks

MathWorks Announces Release 2011a of the MATLAB and Simulink Product Families
MATLAB, SimulinkGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - Převodník USB/RS232
Převodník USB / RS232 s obvody FTDI a plným sériovým portem RS232 Full.
Skladem od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007