. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
AVR GPS Tracker od LucidScience
27. května 2011 - 8:00 | Pandatron | AVR GPS Tracker od LucidScience   verze pro tisk

AVR GPS Tracker od LucidScience

Technologie GPS (Global Positioning System) je systém satelitů, které slouží k určování přesné polohy podle zeměpisné šířky a délky. Projekt AVR GPS Trackeru ukazuje princip komunikace mezi GPS modulem a mikrokontrolérem, s důrazem na minimální požadavky na hardware a zdrojový kód.

Projekt se zabývá základními možnostmi spojení GPS modulů a mikrokontroléru, s cílem získat a zaznamenat data o aktuální poloze. Data jsou následně použita v počítači k vykreslení trasy, například v programu Google Earth. Celý Tracker je sestaven na nepájivé kontaktní desce a jedná se samozřejmě pouze o prototyp. GPS modul je dodáván s kablíkem a konektorem pro připojení do systému. Jelikož se jedná o malý konektor, který není vhodný pro amatérské použití, zaměnil ho autor za klasickou jednořadou lištu. Toto je však jediná věc, na kterou zde použil páječku.

Pro komunikaci s počítačem je použit klasický sériový port s převodníkem na úrovně RS232 tak, aby napětí jednotlivých signálů odpovídala požadavků PC pro bezproblémový přenos. Provozní stav je indikován diodami LED. Tři diody ukazují probíhající záznam, přenos do PC a příjem GSP signálu.

Více informací na: http://www.lucidscience.com/pro-gps%20tracking%20device-1.aspxGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007