. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Technologie SPEED7 pro super rychlá PLC
27. května 2011 - 8:46 | Pandatron | Technologie SPEED7 pro super rychlá PLC | Komentářů: 0  

Technologie SPEED7 pro super rychlá PLC

Společnost VIPA německý výrobce automatizačních systémů působí na trhu již 25 let. Za úspěchem VIPA stojí vývoj vlastního čipu s technologií SPEED7, díky které jsou VIPA PLC jedny z nejrychlejších na světě.

Jedinečnost čipu SPEED7 spočívá v rychlosti zpracování příkazů. Čip SPEED7 je programovatelný ve STEP 7 a má implementovanou logiku PLC S7-300 od Siemens a částečně také instrukce S7-400. Převod strojového kódu v běžných mikroprocesorech a rozpoznání kódu STEP 7 tedy odpadá. Výsledkem je extrémně krátká doba scanu a skvělý výkon systému, který dosahuje až 50 000 procesních příkazů za milisekundu.

Čipem SPEED7 je osazena celá řada řídicích systémů VIPA 300S. Také levnější varianty PLC VIPA obsahují například LAN porty pro připojení ke STEP 7, k vizualizaci nebo k WinCC přes počítačovou síť a mají srovnatelné vlastnosti s výkonnějšími typy PLC od VIPA či Siemens.


Obr. 1: SPEED7 – Řešení pro super rychlé PLC

V současné době probíhá vývoj již třetí generace čipu SPEED7, který není větší než 1 poštovní známky a obsahuje 3 porty PROFIBUS Master, 2 porty CAN-Bus Master a 2 porty Ethernet s ARM procesorem pro kompletní emulaci CP343 a PROFINET Master procesoru. Pak bude možné výkon Siemens S7-400 s PROFIBUS-DP, PROFINET a LAN implementovat i do malých rozměrů mikro PLC a otevřít tak novou dimenzi automatizační techniky.

Důležitým aspektem vlastního vývoje čipu ve VIPA je naprostá nezávislost na klasických výrobcích mikroprocesorů jako Intel, Motorola, Texas nebo Infineon. Všechny důležité obvody od systémové sběrnice přes MPI, PROFIBUS-ASICS až po SPEED7 procesor jsou v rukou VIPA, čímž je garantována dlouhodobá dostupnost technicky vyspělého řešení.

Dlouhodobé pozitivní výsledky na globálním trhu potvrzují, že VIPA neustále směřuje ke svému vytýčenému cíli, stát se jedním z pěti největších výrobců řídicích systémů na světě.

Více se o produktech VIPA dozvíte na webu výhradního distributora firmy REM-Technik, www.rem-technik.cz

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
VIPA products with SPEED7 technology
REM-Technik s.r.o.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48
Univerzálním a bohatě vybavený vývojový kit s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodný jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 755 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007