. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Broadcom se přidává k boji proti DPA
6. června 2011 - 8:00 | Pandatron | Broadcom se přidává k boji proti DPA | Komentářů: 2  

Broadcom se přidává k boji proti DPA

Nyní i společnost Broadcom Corporation se oznámila spojení s Cryptography Research v boji proti diferenciální odběrové analýze - DPA, která dělá na čele vrásky především vývojářům programovatelných hradlových polí.

Není tomu tak dávno, co jsme článkem Athena se přidává k boji proti DPA informovali o růstu společnosti Cryptography Research a jejich protiopatření k DPA útokům. V závěru minulého týdne se k nám dostala další podobná zpráva, tentokrát o společnosti Broadcom Corporation.

Diferenciální odběrová analýza - DPA (Differential Power Analysis) je forma útoku, která měří proměnlivou spotřebu elektrické energie zkoumaného zařízení a poté ze získaných údajů, za pomocí moderních statistických metod, odvozuje šifrovací klíče a jiná utajovaná data. Že se v poslední době jedná o stále větší problém je dobře vidět i na vzniku silných protiopatření, která se snaží chránit kritické aplikace, jako jsou především vojenské a letecké produkty, ale i smartphony a další mobilní zařízení, či aplikace z oblasti bankovnictví, placené televize, hromadné dopravy, automobilových systémů a spotřební elektroniky.


Obr. 1: Athena se přidává k boji proti DPA

Především společnost Cryptography Research je v tomto směru velice aktivní, neboť je vlastníkem již více než 55 patentů, týkajících se protiopatření k DPA útokům a zároveň figuruje i v celé řadě dalších patentových přihlášek, probíhajících po celém světě.


Obr. 2: Princip technologie útoku DPA
zdroj: Power analysis

„Vytvoření účinných ochran proti DPA útokům je dnes rozhodujícím faktorem polovodičových čipů všech pro oblast bezpečné elektroniky. Jsme rádi, že můžeme do našich produktů zahrnout systémy licencované společností Cryptography Research, neboť našim úsilím je poskytovat zákazníkům vysokou úroveň zabezpečení jejich informací a to ve všech našich produktových řadách,“ uvedl Dan Marotta, výkonný viceprezident a generální manažer společnosti Broadcom Broadband Communications Group.


Obr. 3: Více informací je přehledném videoklipu Cryptography Research

Zájemci mohou další informace o boji proti technologii DPA nalézt například v článcích Nová šifrovací jádra pro FPGA či Varování před útoky DPA.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Cryptography Research
Domovská stránka Broadcom Corporation

Nová šifrovací jádra pro FPGA
Varování před útoky DPA
Power analysisGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232E - Převodník USB / sériový port (UART), modul
Kompaktní a jednoduše použitelný modul datového převodníku do USB portu.
Skladem od 199 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007