. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
První WiFi čipset s podporou tří pásem
7. června 2011 - 5:16 | Pandatron | První WiFi čipset s podporou tří pásem | Komentářů: 2  

První WiFi čipset s podporou tří pásem

Qualcomm Atheros představuje první WiFi čipset AR9004TB, který kromě obvyklých 2,4 a 5 GHz podporuje i nové, 60 GHz pásmo s teoretickou přenosovou rychlostí až 6 Gb/s.

Společnost Qualcomm Atheros představuje AR9004TB – první WiFi čipset, podporující všechny tři pásma. K dispozici jsou jak obvyklá frekvenční pásma 2,4 a 5 GHz, tak i nové pásmo 60 GHz, určené pro vysokorychlostní přenos dat na krátkou vzdálenost. O této technologii jsme se v minulosti zmínili například krátkými články Wi-Fi a WiGig spolupracují na 60 GHz technologii Wi-Fi, Nová generace WiFi na 60 GHz a nebo také krátkou zprávou Bluetooth zůstává na 60 GHz. Uvedené řešení má podporovat širokou řadu aplikací, od I/O až po multimediální zařízení. Se schopností vytvoření sítě s rychlostí rovnocennou obvyklému kabelovému připojení, je možné pokrýt celý dům a plně využít vzájemnou interoperabilitu jednotlivých systémů.


Obr. 1: První WiFi čipset s podporou tří pásem

Podmínkou masového rozšíření nové generace zařízení je samozřejmě plná podpora standardů, definovaných sdružením Wireless Gigabit Alliance. Jedině tak mají konstruktéři zajištěnu kompatibilitu svých produktů s dalšími systémy a možnost využití více než 10 krát vyššího přenosového toku, ve srovnání s klasickou WiFi technologií. V AR9004TB je 60 GHz technologie vytvořena striktně podle poslední verze specifikace Wireless Gigabit Alliance a IEEE 802.11ad, což znamená, že získání certifikace od Wi-Fi Alliance je jen otázkou času.

Aby toho nebylo málo, čipset podporuje také nejnovější specifikaci bezdrátového rozhraní Bluetooth 4.0, která definuje vysokorychlostní systémy s minimálními energetickými nároky. Technologie Bluetooth je dnes široce rozšířena do mnoha přenosných a mobilních zařízení. Samozřejmostí AR9004TB je použití systému, který zamezí vzájemné rušení Wi-Fi a Bluetooth komunikace.

Jen dodávám, že teoretická přenosová rychlost 60 GHz WiFi, také označované jako WiGig standard, je v rozmezí o 1 do 6 Gb/s, což ve srovnání s teoretickou přenosovou rychlostí sítě 802.11n 150 Mb/s je velmi výrazné navýšení. Technologie je srovnatelná například s Wireless HD, umožňující přenos HD videa rychlostí až 4 Gb/s (na vzdálenost 10 metrů), příp. teoreticky až 25 Gb/s.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
Qualcomm Atheros and Wilocity Announce Tri-band Wi-Fi: Industry’s First Standards-compliantGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - převodník USB-RS232, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB/RS232 Full pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 240 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007