. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nové průmyslové PC Siemens
13. června 2011 - 9:20 | Pandatron | Nové průmyslové PC Siemens | Komentářů: 0  

Nové průmyslové PC Siemens

Siemens uvádí na trh nové průmyslové PC Simatic IPC547D, které je určeno k instalaci do stojanů (rack) o rozměrech 19" a připraveno pro náročné úlohy s velkými požadavky na výkon.

Společnost Siemens uvádí na trh nové průmyslové PC Simatic IPC547D, které je určeno k instalaci do stojanů (rack) o rozměrech 19". Přístroj je osazen výkonnými procesory Intel Core-i druhé generace, včetně čtyřjádrového procesoru Core i7 s integrovanými grafickými funkcemi. Nové rack PC se dodává se šedesátičtyřbitovým operačním systémem Windows 7, operační pamětí typu DDR3 o velikosti až 32 GB a integrovaným grafickým procesorem Intel HD Graphics se schopností dynamicky měnit taktovací frekvenci.

Velký výpočetní, systémový a grafický výkon předurčují nové PC k použití zejména v průmyslových úlohách vyžadujících velmi rychlé zpracování velkých objemů dat, např. při zpracování obrazu, vizualizaci procesů či sběru a zpracování výrobních dat. Redundantní napájení, disková pole typu RAID a SSD jsou zárukou vysoké spolehlivosti systému i zabezpečení dat.

Nové rack PC Simatic IPC547D je co do způsobu montáže, rozhraní a softwaru kompatibilní se svým předchůdcem, přičemž při téže ceně nabízí přibližně dvojnásobný výpočetní a trojnásobný až pětinásobný grafický výkon. Nové PC je určeno k nepřetržitému provozu po 24 hodin denně při teplotě okolí až 40 °C a vždy nabízí maximální výpočetní výkon. Zárukou vysoké spolehlivosti systému a bezpečnosti dat jsou redundantní napájecí zdroje s možností výměny za provozu, systém pevných disků RAID1 nebo RAID5 v provedení umožňujícím výměnu diskových mechanik za chodu systému a polovodičový pevný disk. Přístroj je dílky malé montážní hloubce prostorově velmi úsporný a lze ho instalovat do stojanů podle standardu 19“ v rozváděčích s hloubkou 500 mm a větší. Nehlučné větráky, spínané v závislosti na teplotě, zajišťují přetlakové větrání účinně chránící vnitřek přístroje před prachem. K ochraně před účinky vibrací a rázů je použit speciální způsob uložení pevných disků, držáků karet s elektronikou a zámků síťových zástrček. Nové PC lze rozšiřovat pomocí slotu PCIe x8 s jednou cestou (lane), dvou slotů PCIe x16 (2.0 se šestnácti a čtyřmi cestami) a čtyř slotů PCI pro dlouhé rozšiřovací karty. Ke každému ze standardních rozhraní, DVI i Display Portu i ke zvlášť dodávané grafické kartě typu PCIe x16 lze současně připojit až čtyři monitory.

Simatic IPC547D má dvě rozhraní pro gigabitový Ethernet, jež jsou schopna činnosti ve spřaženém režimu (teaming) a jedenáct rozhraní USB 2.0, z nichž dvě se nacházejí na čelním panelu PC a jedno vnitřní (s přídavným mechanickým kódováním) je určené pro klíčenku USB pro přenos softwaru. Jako rychlá a spolehlivá zařízení pro uchovávání dat se používají pevné disky s kapacitou až 4 TB s rozhraním SATA nebo SSD disk. Za účelem pohotové diagnostiky jsou na čelním panelu umístěny světelné diody typu LED indikující teplotu v přístroji, stav větráků a stav pevných disků v síti RAID. K diagnostice celého PC lze použít volitelný diagnostický software Simatic IPC DiagMonitor.

K dálkovému přístupu chráněnému heslem, např. za účelem diagnostiky nebo sledování počítače ze vzdáleného pracoviště, může uživatel používat sadu funkcí Active Management Technology od společnosti Intel (Intel AMT 7.0), integrovanou v procesorech Intel Core i7 a Core i5. Množství energie spotřebované přístrojem lze snížit jeho spouštěním na dálku prostřednictvím místní sítě (funkce Wake-on-LAN) nebo dálkovým přepínáním mezi režimy aktivní činnosti a pohotovosti.

Rack PC Simatic IPC547D lze na objednávku dodat s předem nainstalovaným a aktivovaným operačním systémem Windows XP Professional nebo Windows 7 Ultimate (třcetidvoubitovým nebo šedesátičtyřbitovým). Varianty se systémy Windows Server 2008 (třcetidvoubitový)/2008 R2 (šedesátičtyřbitový) se připravují. K počítači IPC847C lze dodat také tzv. tower kit – soupravu doplňků umožňujících použít počítač jako průmyslovou pracovní stanici nebo server na velínech a v inženýrských firmách.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyce
Informace o IPC547DGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB čtečka RFID
Modul pro čtení bezkontaktních identifikátorů RFID na frekvenci 125 kHz s USB výstupem.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007