. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Mini GSM lokátor
3. brezna 2017 - 6:25 | Pandatron | Mini GSM lokátor | Komentářů: 1  

Mini GSM lokátor

Projekt Mini GSM lokátoru z webu Open-electronics.org využívá k určení své polohy pouze signál od základnových stanic mobilních operátorů a jejich veřejnou databázi služby Google Maps.

Na webu Open-electronics.org se počátkem tohoto týdne objevila zajímavá konstrukce GSM lokátoru. Jedná se o malý projekt, který umožňuje určení přibližné polohy pouze pomocí GSM signálu od blízkých základnových stanic (BTS) mobilních operátorů a přístupu k internetu. Jedná se tedy o fyzické provedení služby, kterou společnost Google nabízí prostřednictvím své aplikace Google Maps pro mobilní telefony. Pokud aktuálně není dostupný GPS signál, je možné pomocí této aplikace svou polohu určit pouze pomocí GSM stanic a to s tolerancí i lepší než 100 m.


Obr. 1: Mini GSM lokátor

Mini GSM lokátor je projekt Borise Landoniho z webu Open-electronics.org, využívající levného GSM modulu SIM900 a osmibitového mikrokontroléru z řady PIC18F.


Obr. 2: Schéma zapojení GSM lokátoru

Systém umožňuje lokalizaci i bez použití GPS technologie. Poměrně s vysokou přesností je možné najít požadovaný objekt, pouze s pomocí dostupné databáze BTS stanic a jejich geografickou polohou. V některých zemích nejsou tyto informace veřejně dostupné (např. v Itálii), to ale není náš případ. Zde jsou službou Google Maps známy a veřejně dostupné přesné polohy prakticky všech BTS.

Při provozu GSM lokátor využívá přístup k datům společnosti Google, přes službu Google Maps, která obsahuje údaje o milionech BTS stanic svých klientů po celém světě. Ve srovnání s tradičními lokalizátory s GPS má takové řešení hned několik výhod, jako je například malé provedení, nízká cena a především pak velmi rychlé zjištění polohy.


Obr. 3: Princip určení polohy pomocí GSM

To znamená, že na jedno nabití Li-Ion akumulátoru s kapacitou například 1 Ah, zvládne Mini GSM lokátor provoz po dobu několika dnů (v závislosti na počtu odeslaných SMS s polohou).

Více informací, včetně kompletní výrobní dokumentace a firmware pro mikrokontrolér, naleznete na webové stránce projektu: Mini GSM localizer without GPS

Odkazy & Download:
Domovská stránka autora
Mini GSM localizer without GPS
GSM localizer without GPSGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 03. 03. 2017 v 20:09 zaslal host
www.gpstracer.net
škoda, tento lokátor je závislý na server gpstracer.net, který je v současné době nefunkční. Asi v roce 2011 byl funkční ale dnes 2017 nikoliv.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO4R - USB - 4x relé + 4x vstupy
Modul PUSBIO4R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 735 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007