. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Keramické kondenzátory s pružnými piny
20. června 2011 - 8:44 | Pandatron | Keramické kondenzátory s pružnými piny | Komentářů: 0  

Keramické kondenzátory s pružnými piny

Společnost Murata představila novou řadu monolitických keramických kondenzátorů, vybavených pružnými piny. Kondenzátory jsou určeny například pro použití v automobilových aplikacích.

Společnost Murata Manufacturing Co. oznámila dostupnost zcela nové řady monolitických keramických kondenzátoů, které jsou vybaveny pružnými piny - pružinami. Kondenzátory jsou určeny pro aplikace, provozované v prostředích s vibracemi, jako jsou například automobily či průmyslové stroje.


Obr. 1: Keramické kondenzátory s pružnými piny

Základní vlastnosti:

  • Pružné piny pomáhá snížit množství vibrací minimalizují dopady fyzikálních změn, vytvořených změnami teplot
  • Možnost snadného vrstvením kondenzátorů na sebe snižuje prostor na desce a zvyšuje kapacitu
  • Určeny pro provoz v teplotním rozsahu -55 až +125 °C
  • Dostupné s mezním napětím 25 až 100 V

V poslední době se především díky různým podpůrným a stimulačním programům rozšiřuje vývoj a výroba hybridních elektrických vozidel (HEV) a elektromobilů (EV). Důvod je samozřejmě prostý – řešení globálních problémů se znečištěným životním prostředím a rostoucí energetické problémy (především s dodávkou cenou ropy).


Obr. 2: Srovnání důsledku mechanického namáhání

Jedním z problémů, se kterými se musí konstruktéři vypořádat, je použití běžných monolitických keramických kondenzátorů (MLCC) – a to zejména větších a rozměrnějších typů – které jsou v elektronických systémech HEV a EV zcela běžnou součástí. Jejich parametry však trpí z neustálých vibrací a kontrakcí od rychlých teplotních změn. Přitom bylo již dávno ověřeno, že keramické materiály, které jsou dlouhodobě vystaveny teplotním šokům, trpí prasklinami a ještě hůře jsou na tom spoje, které je musí držet na svém místě.


Obr. 3: Kondenzátory řady KCM jsou dostupné v jednotném provedení

Je tedy jasné, že v těchto a podobných aplikacích je nutné přijmout zvláštní opatření, zabraňující mechanickému poškození kondenzátoru vlivem vibrací. Je nutné použít kondenzátory, vykazující vyšší míru spolehlivosti, než jak je tomu u běžných typů, určených pro obecné aplikace. Jedním z takových řešení jsou kondenzátory s kovovými pružnými piny, které nyní představila společnost Murata. Jednoduché pružiny, ve kterých je umístěn vlastní keramický čip, využívají svých vlastností k tomu, aby snížily přenos vibrací a přitom nijak neovlivnili vlastnosti kondenzátorů.

Dostupné typy:


Tab. 1: Přehled dostupných typů

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
Introducing the new KCM seriesGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGEN45 - Generátor 8 kHz až 45 MHz
Moduly PGEN45, jejichž základem je integrovaný obvod LTC1799, jsou lineárně řízené generátory obdélníkového signálu v rozsahu 8 kHz do 45 MHz.
Skladem od 530 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007