. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
VPX s obvody Spartan-6
23. června 2011 - 9:28 | Pandatron | VPX s obvody Spartan-6 | Komentářů: 0  

VPX s obvody Spartan-6

Karty VPX od Acromag využívají výkonné, ale zároveň levné obvody FPGA řady Spartan-6. Vysoký výkon umožňuje akceleraci algoritmu, nebo aplikací, které pro zpracování dat vyžadují levnější řešení.

Nová VPX-SLX řada karet 3U VPX FPGA ze skupiny embedded PC, představená společností Acromag, poskytuje výkonné a zároveň cenově přijatelné řešení pro vysokorychlostní zpracování náročných výpočetních algoritmů.


Obr. 1: VPX s obvody Spartan-6

Základní vlastnosti:

  • Založené na konfigurovatelných obvodech Xilinx FPGA Spartan-6 se 150K logickými buňkami
  • Rozhraní PCIe (4) Gen. 1
  • 1M x 64 bit dual-port SRAM zajišťuje vysokou průchodnost PCIe rozhraním a FPGA
  • 64 I/O nebo 32 LVDS linek vede přímo do FPGA
  • Dostupný plug-in I/O rozšiřující modul
  • FPGA je konfigurovatelná z PCIe rozhraní nebo paměti Flash
  • Podpora DMA kanálů
  • Dostupné rozhraní JTAG a Xilinx ChipScope™ Pro


Obr. 2: Zjednodušené blokové schéma VPX-SLX

Řada VPX-SLX používá konfigurovatelné logické obvody FPGA Spartan-6 se 150K logickými buňkami, kombinujícími požadavky vysokého výkonu a nízké ceny finálních aplikací. Desky jsou určeny k uspokojení požadavků na vysoký výkon celé řady složitých počítačových projektů a to za zhruba polovinu nákladů, které byly dříve vyžadovány s obvody FPGA Xilinx Virtex nebo Altera Stratix.

Velmi rychlé PCI Express rozhraní, dual-portová paměť pro efektivní spolupráci a 64 I/O linek, vedoucích přímo do FPGA, podporuje rychlé zpracování dat a vysokou flexibilitu. VPX-SLX jsou ideální i pro obrannný průmysl, avioniku nebo vědecký výzkum. Mezi typické aplikace patří zpracování a distribuce signálů, zpracování obrazu, hardwarová a softwarová simulace.


Obr. 3: Blokové schéma desky VPX-SLX

Základem všech VPX-SLX jsou obvody FPGA Spartan-6 typu XC6SLX150 se 147433 logickými buňkami a DSP48A1 se 180 slices. Uživatelům je k dispozici 64 I/O nebo 32 LVDS linek, dostupných na konektoru P2 a připojených přímo k FPGA. Řada rozšiřujících modulů AXM nabízí další front-end 16 bitové A/D převodníky, diferenciální RS-485 rozhraní a CMOS nebo LVDS I/O pro rozšíření dostupných kanálů. Konfigurace pro FPGA se načítá přímo ze sběrnice PCIe, nebo může být uložena do paměti flash. Samozřejmostí jsou rozhraní JTAG a Xilinx ChipScope™ Pro, zjednodušující vývoj aplikace.

Dostupnost a cena:
VPX-SLX jsou již nyní dostupné a to pro teplotní rozsah dokonce -40 až +85 °C. V případě vzduchem chlazené verze je kusová cena 5200 USD. Více informací, včetně technické dokumentace je k dispozici na webových stránkách výrobce.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

VPX-SLX - User-Configurable Spartan-6 FPGA Modules with Plug-In I/O
New VPX Card Employs Spartan-6 FPGA to Satisfy Higher Computing Performance/Price RequirementsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-TTL
Převodník TCP/IP <-> TTL UART s 3,3V úrovněmi a RJ45 konektorem.
Skladem od 650 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007