. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
LED pro přenosné aplikace
24. června 2011 - 8:44 | Pandatron | LED pro přenosné aplikace   verze pro tisk

LED pro přenosné aplikace

Zdá se, že světelné zdroje s LED nacházejí své uplatnění prakticky na všech místech, kde je možné emisi fotonů využít. S LED se lze dnes setkat i na těch místech, kde by člověk tuto technologii vůbec nečekal, nebo dokonce i tam, kde není zavedena elektrická energie. Nový domov si našly například i v železničních a podzemních tunelech či trupech lodí, tedy všude tam, kde je možné efektivní a spolehlivý zdroj světla využít.

Samostatnou kapitolu pak tvoří nebezpečná prostředí, ve kterých je možné použít světelné zdroje pouze bez hrozby přeskoku vývoje a s nízkou provozní teplotou. Zde mají LED obrovskou výhodu a s jejich použitím je možné garantovat bezpečné pracovní prostředí. Ideálním příkladem takového prostředí mohou být těžební rafinérie a závody pro následné zpracování. Pokud je potřeba, aby zaměstnanec vstoupil do potenciálně nebezpečného prostředí, ukázala se technologie tradičních žárovek a zářivek poměrně problematická. S ruční svítilnou stačí nešikovně uhodit do ocelové konstrukce a jak klasické žárovce, tak i zářivce praskne skleněná baňka. V tu chvíli rovněž přestane svítit, což může být další bezpečnostní problém.

Technologie LED je v tomto případě vhodnou alternativou, neboť představuje velmi odolný zdroj světla. Většina přenosných LED svítidel pro prostředí s nebezpečím výbuchu je navíc vyrobena z hliníkové slitiny a používá silného skla, které je téměř neprůstřelné.

Další výhodou LED je nízké provozní napětí. Světelný zdroj, který je použitelný do mokrého nebo vodivého prostoru, musí být podle mezinárodně platného nařízení OSHA 1926.405(a)(2)(ii)(G) vybaven buď možností spojení se společnou zemí, nebo pro ochranu pracovníků musí pracovat s nízkým napětím (12V). Takové nařízení splňuje drtivá většina LED produktů, které pro svůj provoz vyžadují napětí obecně od 2 do 6 V. Jednoduše tak tvoří bezpečnou náhradu konvenčních zdrojů světla.

Autor: Scott Hagen

Více informací na: http://www.osha.gov/...GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Středa, 28. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,325   USD = 23,141
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007