. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vzdálený přístup k průmyslovým PC
29. června 2011 - 7:31 | Pandatron | Vzdálený přístup k průmyslovým PC | Komentářů: 0  

Vzdálený přístup k průmyslovým PC

Softwarový nástroj společnosti Siemens pro vzdálený přístup k průmyslovým PC zvyšuje efektivitu servisu a šetří náklady.

Siemens nabízí novou softwarovou sadu Simatic IPC Remote Manager, jež umožňuje efektivně udržovat a spravovat průmyslová PC řady Simatic osazená nejnovějšími procesory Intel typu Core i5 a Core i7. Pro vzdálený přístup chráněný heslem je v tomto softwaru použita sada funkcí Intel AMT (Active Management Technology), které fungují nezávisle na použitém operačním systému (resp. dalším softwaru) i bez ohledu na to, zda jde o systém v aktivní činnosti nebo systém záložní.

Programy z balíku Simatic IPC Remote Manager umožňují minimalizovat počet časově náročných a nákladných servisních zásahů prováděných přímo v provozu a současně snížit spotřebu energie, například cíleným vypínáním provozních počítačů na konci výrobní směny. Nový software najde využití zejména v rozlehlých závodech a zařízeních, jako jsou automobilky, chemičky, sluneční elektrárny či větrné elektrárny v pobřežních vodách.

Nový softwarový balík Simatic IPC Remote Manager umožňuje realizovat centrální servis průmyslových PC řady Simatic, v nichž se při vzdáleném přístupu k PC používají funkce Intel AMT. V tomto uspořádání lze z jednoho stálého obslužného pracoviště, aniž je nutné vycházet do provozů, například odstraňovat chyby v systémových i aplikačních programech nebo aktualizovat BIOS, resp. ostatní software. Centrální zapínání a vypínání systémů a pohotové zavádění aktualizací softwaru během výrobních přestávek zvyšuje produktivitu a snižuje provozní náklady. Dálkový přístup k PC je vyhrazen pouze oprávněným osobám a je realizován prostřednictvím zabezpečených spojení s využitím šifrovacích technik HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure), nebo TLS (Transport Layer Security). Rychlý přístup ke všem funkcím sady zprostředkovávají přehledné ikony rozmístěné na ovládací liště.


Obr. 1: Příklad využití aplikace Simatic IPC Remote Manager

Funkce Keyboard Video Mouse (KVM) Redirection umožňuje přesměrovat signály z klávesnice, monitoru nebo myši ze vzdáleného do centrálního počítače bez nutnosti použití doplňkového hardwaru. Administrátor tak může spravovat vzdálený počítač a nastavovat například hodnoty parametrů řídicího programu. Doposud bylo k tomuto účelu nezbytné použít přídavný hardware (např. switch). Funkce Remote Power On/Off/Reset zapíná a vypíná vzdálený počítač (popř. jej resetuje) – ať už z důvodu údržby nebo přestane-li reagovat jeho operační systém. Tato funkce dále umožňuje centrálně odstavit počítače při zastavení výroby nebo před volným víkendem. Uživatel tak může snížit výdaje za energii a optimalizovat provozní náklady. Funkce Remote Reboot inicializuje restart vzdáleného počítače z pevného disku, CD nebo ze síťové jednotky, který následuje např. po instalaci aktualizovaného programu.

Softwarovou sadu Simatic IPC Remote Manager lze použít se všemi počítači řady Simatic IPC (počínaje přístroji generace "B") a současně se Simatic Field PG.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyce
Informace o Simatic IPC Remote ManagerGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
GPS-320FW
Kompletní GPS přijímač se ziskovou anténou a komunikačním rozhraním RS232 / TTL.
od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007