. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Staré tranzistory v nových pouzdrech
14. července 2011 - 8:00 | Pandatron | Staré tranzistory v nových pouzdrech | Komentářů: 0  

Staré tranzistory v nových pouzdrech

Společnost Diodes Incorporated přichází s novým pouzdrem, umožňujícím použití klasických bipolárních tranzistorů v moderních, prostorově často velmi omezených zařízeních.

Nová řada bipolárních signálových tranzistorů od společnosti Diodes je dostupná výhradně v miniaturních pouzdrech typu DFN s rozměry pouhých 1 x 0,6 mm, ale i přesto nabízí srovnatelný výkon a jiné parametry s klasickými tranzistory v mnohem větších pouzdrech. Určeny jsou pro použití k řízení zátěže a signálů v aplikacích jako jsou mobilní telefony a další přenosná zařízení, kde je nutné udržet velmi malé rozměry DPS a jakékoliv plýtvání s prostorem není možné.


Obr. 1: Staré tranzistory v nových pouzdrech

Základní vlastnosti:

  • Pouzdro až 13x menší než srovnatelné tranzistory v SOT23
  • Vyšší integrovaný výkon a až o 29% nižší tepelný odpor
  • Dostupné typy s mezním napětím 15 až 50 V
  • Špičkový proud až 1 A
  • Odpor v sepnutém stavu menší než 0,3 ohmů

Ruku v ruce s rostoucí spotřebitelskou poptávkou roste i vývoj součástek s malými rozměry. Nová řada bipolárních tranzistorů Diodes je speciálně určena pro použití v kapesních a přenosných elektronických zařízení, jako jsou mobilní telefony a smartphony, multimediální přehrávače, kamery, Bluetooth sluchátka s mikrofonem, tablety a celá řada dalších aplikací.


Obr. 2: Úbytek napětí vs. kolektorový proud
 
Obr. 3: Kolektorový proud vs. zesílení

Až desetkrát vyšší hustota výkonu je dostupná u nových bipolárních NPN a PNP tranzistorů s miniaturním pouzdrem typu DFN1006, které má rozměry pouhých 0,6 x 1 x 0,4 mm a jsou tedy až 13x menší, než běžně používaná pouzdra typu SOT23, která jsou takovým průmyslovým standardem. Kromě toho že jsou výrazně menší než ekvivalentní tranzistory v pouzdrech SOT23, SOT323, SOT523 a SOT723, mají však výrazně lepší tepelné vlastnosti.


Tab. 1: Přehled dostupných typů a základních vlastností

Z tabulky lze vyčíst, že jsou v současnosti dostupné varianty s mezním napětím 15 až 50V a špičkovým proudem dokonce až 1A. Pokud k tomu přidáme schopnost provozu při frekvencích až do 250 MHz, máme k dispozici tranzistory, vhodné pro celou řadu nejrůznějších aplikací. Za povšimnutí stojí rovněž velmi nízký odpor v sepnutém stavu, který při hodnotě pouhých 0,3 ohmů při 0,5 A výrazně omezuje provozní ztráty.

Dostupnost a cena:
Uvedené miniaturní signálové tranzistory jsou dostupné v ceně od 0,06 USD při 10.000 kusech. Více informací je dostupných na webových stránkách výrobce a v technické dokumentaci tranzistorů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Diodes Incorporated Announces New Bipolar Family in Super-Small-Size DFN1006 Package
Datasheet DSS2515MGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB čtečka RFID
Modul pro čtení bezkontaktních identifikátorů RFID na frekvenci 125 kHz s USB výstupem.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007