. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Expanze společnost OSRAM
1. srpna 2011 - 8:00 | Pandatron | Expanze společnost OSRAM | Komentářů: 1  

Expanze společnost OSRAM

OSRAM expanduje na trh energeticky efektivních osvětlovacích systémů a svítidel. Akvizice společnosti Siteco Lighting GmbH otevírá další potenciál růstu v oblasti LED aplikací.

Společnost OSRAM získává firmu Siteco Lighting GmbH se sídlem v německém Traunreutu od společnosti Barclays Private Equity. Siteco je jednou z předních evropských společností v oboru svítidel s 1250 zaměstnanci po celém světě a tržbami za finanční rok 2010 ve výši cca 220 milionů eur. Společnost dodává svítidla a osvětlovací systémy pro městskou infrastrukturu, jako jsou veřejné a komerční budovy, ulice, tunely, letiště a sportovní stadiony. Svítidly a osvětlovacími systémy pokrývá více než dvě třetiny globálního trhu s osvětlením. „OSRAM uvedenou akvizicí posiluje na tomto klíčovém trhu. Jako přední výrobce světelných zdrojů a systémů osvětlení nyní dále rozšiřujeme své kompetence i do oblasti řešení osvětlení. To se týká jak běžné technologie úsporného osvětlení, tak především svítidel a systémů na bázi LED, kde očekáváme největší růst,“ říká Martin Goetzeler, CEO společnosti OSRAM. Transakci ještě musí schválit příslušné antimonopolní úřady. Strany se dohodly, že kupní cenu nebudou zveřejňovat.

Siteco vyrábí svítidla v Německu a Číně a disponuje více než 15 odbytovými společnostmi v Evropě i globální prodejní sítí. Tato akvizice tak společnosti OSRAM zajišťuje široký přístup na trh s osvětlovacími řešeními a moderní sortiment produktů v oblasti interiérového a exteriérového osvětlení. Při vývoji nových produktů bude navíc OSRAM těžit z bohatých zkušeností společnosti Siteco, založených na spolupráci s koncovými zákazníky, architekty, návrháři osvětlení i montážními firmami. Společnost Siteco stojí například za osvětlením Allianz Areny v Mnichově, letiště Barajas v Madridu a jedné z nejvyšších budov na světě, Taipei Tower na Tchaj-wanu. S ohledem na spektrum produktů a oblasti aplikace portfolio společnosti Siteco ideálně doplňuje sortiment výrobků společného podniku vytvořeného firmami OSRAM a Traxon Technologies v roce 2008.

Poptávka po inovačních, energeticky efektivních osvětlovacích řešeních neustále roste rychlým tempem. Celkový trh komponent, svítidel a osvětlovacích systémů dnes analytici odhadují na cca 45 miliard eur, z čehož více než dvě třetiny tvoří svítidla a osvětlovací systémy. Díky polovodičovým technologiím, jako jsou LED a OLED (organic light-emitting diodes), je pravděpodobné, že celkový trh do roku 2016 vzroste na cca 65 miliard eur.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka výrobce v českém jazyce
Siteco Beleuchtungstechnik GmbH
OSRAM pomohl neziskovým organizacímGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 01. 08. 2011 v 14:47 zaslal host
To se to expanduje
Když se jednim nařízením zruší její žárovková konkurence :-)


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA328
Nejvýkonnější varianta univerzálního a bohatě vybaveného vývojového kitu s obvodem ATmega328 společnosti ATMEL je vhodná jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 795 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007