. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nové kompaktní systém RFID
1. srpna 2011 - 8:12 | Pandatron | Nové kompaktní systém RFID | Komentářů: 0  

Nové kompaktní systém RFID

Nové kompaktní systém RFID značky Siemens produktové řady Simatic Ident jsou určené pro identifikaci zboží ve výrobní logistice a malých výrobních linkách.

Siemens rozšiřuje produktovou skupinu Simatic Ident pro identifikaci v průmyslu o mimořádně kompaktní čtečky RFID s typovým označením Simatic RF200, jež jsou určeny pro vysokofrekvenční (HF) pásmo. Nová řada přístrojů obsahuje modely Simatic RF210R, RF220R a RF260R, všechny tři s krytím IP67. Čtečky lze použít se všemi transpondéry splňujícími požadavky normy ISO 15693, které má společnost Siemens ve své nabídce již delší dobu.


Obr. 1: Nové kompaktní systém RFID značky Siemens produktové řady Simatic Ident jsou určené pro identifikaci zboží ve výrobní logistice a malých výrobních linkách.

Čtečky řady Simatic RF200 rozšiřují stávající nabídku společnosti Siemens v oblasti RFID o kompaktní přístroje určené pro jednoduché až středně náročné úlohy. Modely RF210R a RF220R mají krátký dosah do 20, resp. 30 mm. Přístroje mají válcové pouzdro se závitem o vnějším průměru 18 mm (RF210R), resp. 30 mm (RF220R) a délce přibližně 70 mm. Čtečka RF260R má tvar hranolu o rozměrech 75 × 75 × 40 mm a dosah až 130 mm.


Obr. 2: Radio Frequency Identification, identifikace na rádiové frekvenci (RFID) je další generace identifikátorů navržených (nejen) k identifikaci zboží, navazující na systém čárových kódů. Stejně jako čárové kódy slouží k bezkontaktní komunikaci na krátkou vzdálenost. Iniciátorem vývoje je stejně jako u čárových kódů firma Wal-Mart. [Wiki]

Nové čtečky jsou vhodné např. pro montážní a manipulační zařízení a malé montážní linky k identifikaci nosičů zpracovávaných kusů či obrobků. Další oblast jejich použití představuje výrobní a vnitropodniková logistika s úlohami typu sledování toku materiálu, identifikace kontejnerů apod. Nové čtečky se uplatní také v dopravních systémech s elektricky poháněnými závěsnými dopravníky, v bezobslužných dopravních systémech či paletizačních systémech s transpondéry typu RFID upevněnými na produktech nebo paletách.


Obr. 3: Ukázka konfigurace čtecí jednotky řady RF200 s modulem rozhraní ET 200pro a modulem z řady Simatic S7

Čtečky řady RF200, stejně jako veškerou další techniku RFID značky Siemens, lze jednotným způsobem snadno začlenit do automatizačních systémů založených na bázi produktů skupiny Simatic či Simotion. Umožňují to předem definované funkční bloky FC45/FB45 pro řídicí jednotky skupiny Simatic S7 a široký výběr komunikačních modulů pro protokoly Profibus a Profinet, případně také pro Ethernet TCP/IP a další sběrnicové systémy. Uvádění do provozu, diagnostika i údržba identifikačních systémů jsou díky tomu výrazně jednodušší.


Obr. 4: Nastavení a HW konfigurace je shodná s moduly RF160C

Siemens nabízí pod označením Simatic Ident ucelený soubor produktů pro identifikační úlohy v průmyslu. Společnost vyvíjí systémy RFID pro výrobu a logistiku již 25 let a se svými více než 300.000 instalovanými čtecími a záznamovými zařízeními je v tomto oboru vedoucí firmou na evropském trhu.


Obr. 5: Přehled produktů řady RF200

Společnost nabízí mnoho rozmanitých komponent pro nejrůznější průmyslová odvětví a úlohy. Nabídka zahrnuje čtecí a záznamová zařízení, antény a mobilní štítky RFID, software, ale i poradenství a návrh identifikačních systémů. V současné době jsou pro oblast RFID k dispozici produkty řady Simatic RF300, výkonné kompaktní čtečky pracující v pásmu HF, a řady Simatic RF600, což jsou výkonné čtečky pro pásmo UHF. Skupina produktů Simatic Ident obsahuje vedle systémů RFID také optické systémy jak pro čtení čárových (1D) nebo data-matrixových (2D) kódů, tak i pro rozpoznávání znaků (OCR).

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyce
Delivery release for SIMATIC RF210R, RF220R
RF200 product documentation
RF200 command set







GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
L20 QUECTEL
GPS modul L20 firmy QUECTEL, SiRFStarIV, UART/I2C
od 263 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007