. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
V Brně vzniká nové vývojové centrum
11. srpna 2011 - 9:12 | Pandatron | V Brně vzniká nové vývojové centrum | Komentářů: 0  

V Brně vzniká nové vývojové centrum

Americká firma hodlá ocenit nápaditost českých inženýrů a v Brně, díky společnosti Red Hat a evropským dotacím, tak najde práci řada vývojářů.

Softwarová společnost Red Hat rozšíří vývojové centrum v brněnské pobočce. Plánuje proto zaměstnat dalších 150 inženýrů, dnes už pro ni pracují tři stovky vývojářů a dalších lidí. Red Hat tak bude mít v Brně největší vývojové pracoviště na světě. Na projekt firma získala dotaci z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) Evropské unie ve výši 100 milionů Kč, celková investice je 278 milionů Kč.

Podle ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka takový typ investic přináší vyšší přidanou hodnotou: „Investice do vývojových pracovišť samozřejmě v první řadě představují pracovní příležitosti pro profesionály v těchto oborech, v konečném důsledku ovšem přispívají k tomu, aby Česká republika uspěla v mezinárodní konkurenci. Právě proto společně s agenturou CzechInvest tento typ investic podporujeme.“

„Naše statistiky ukazují, že Česká republika je pro ICT firmy velmi zajímá,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek a dodává: “V roce 2010 pomohl CzechInvest zrealizovat v České republice 209 investičních projektů v celkové hodnotě více než 16 mld. Kč. Téměř 40 % společností investovalo do informačních technologií a vývoje softwaru.“

"Projekt společnosti Red Hat získal dotaci v rámci programu ICT a strategické služby, který od roku 2007 podpořil už 265 projektů v celkové hodnotě převyšující 3,8 miliardy Kč", upřesňuje Petr Očko, ředitel sekce fondů EU, výzkumu a vývoje ministerstva průmyslu a obchodu.

Proč se firma Red Hat rozhodla investovat právě na jižní Moravu, vysvětluje ředitel brněnského vývojového centra Radovan Musil: „Brno má ideální pozici především kvůli existenci dvou špičkových univerzit. Dokážeme ale oslovit inženýry z celé republiky. Nemálo významná je i blízkost Slovenska, odkud k nám přichází mnoho kvalitních lidí.“

V americké softwarové firmě Red Hat pracovali čeští inženýři už v roce 2004, a to na komunitních projektech. V červnu 2006 vznikla samostatná česká pobočka. Aktuální rozšíření vývojového centra v Brně svědčí podle firmy mimo jiné o tom, že jsou v České republice nadaní lidé, které stojí za to si udržet. Už dnes se brněnské pracoviště podílí na vývoji a testování všech hlavních produktů, významně také na operačním systému.

Rozšiřování vývojového centra Red Hatu začalo v prosinci 2010, nové pracovníky chce společnost nabrat během dvou let. Má zájem především o inženýry specializované na programování a ověřování kvality softwaru. Budou pracovat na vylepšení a rozvoji zavedených i na tvorbě zcela nových produktů – společnost dodává jiným firmám software formou předplatného, poskytuje jim k tomu podporu, úpravy a certifikuje aplikace. Přístup k zaměstnancům dokumentuje fakt, že Red Hat získal ocenění Progresivní zaměstnavatel roku 2010 či Best Employers 2010/2011.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
Český výzkum a vývoj zaujal Austrálii, chystají se společné projekty
V Euroregionu Nisa se soupeří o Inovace 2011GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
IPRELAY8R - IP RELÉ a teploměr s webovým rozhraním
Moduly IP RELÉ - IPRELAY8R obsahují osm releových výstupů s přepínacím kontaktem, webové rozhraní, integrovaný a externí teplotní senzor s pamětí na 10 záznamů a zobrazením naměřených hodnot v grafu.
Skladem od 1520 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007