. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Analogové vývojové desky zdarma
23. srpna 2011 - 8:34 | Pandatron | Analogové vývojové desky zdarma | Komentářů: 5  

Analogové vývojové desky zdarma

Touchstone Semiconductor nabízí všechny své desky s analogovými obvody zdarma a to včetně revolučních operačních zesilovačů typu TS1001, které jsou v následujícím článku rovněž představeny.

Touchstone Semiconductor nabízí vývojové a demonstrační desky s analogovými obvody zdarma. Společnost, která sídlí v kalifornském městě Milpitas, je známá vývojem a výrobou výkonných analogových integrovaných obvodů a zákaznických řešení. Uvedená nabídka se přitom vztahuje na všechny desky, využívající širokého portfolia výkonných analogových produktů Touchstone, včetně revolučních operačních zesilovačů TS1001 s parametry 0,8V/0,6µA a nových monitorovacích obvodů TS9001-1 a TS9001-2, určených pro velmi nízká napájecí napětí.


Obr. 1: Analogové vývojové desky Touchstone Semiconductor zdarma

Vývojáři, kteří mají o bezplatně dostupné desky zájem, se mohou zaregistrovat na adrese http://www.touchstonesemi.com/freedemoboards.html. Jedinou podmínkou je platná firemní adresa a termín, do kterého nabídka platí, tedy 30 září.

„Chceme našim zákazníkům ukázat, že demonstrační a vývojové desky mohou skutečně proces vývoje zjednodušit a zkrátit,“ řekl Adolfo Garcia, viceprezident Touchstone Semiconductor a dodává „z toho důvodu jsme se nyní rozhodli, že našim zákazníkům vyjdeme vstříc a desky s našimi obvody nabídneme zdarma.“

Snadno použitelné desky s množstvím testovacích bodů
Všechny desky společnosti Touchstone jsou v první řadě určené pro snadné použití a jednoduchou analýzu daného obvodu. Jediné co je k použití potřeba je připojení zdroje napájecího napětí a ihned je možné snadno sledovat chování i přednosti daných produktů.


Obr. 2: Snadno použitelné desky s množstvím testovacích bodů

Obvody TS1001
Jedním z takových obvodů je i nedávno představený, miniaturní operační zesilovač TS1001, schopný provozu i při napájecím napětí 0,65 V.

Obvody TS1001 jsou zcela prvním zástupcem nové řady Rail-to-Rail operačních zesilovačů, určených pro jediné napájecí napětí od 0,8 V (jsou však schopny provozu až do 0,65V) a se spotřebou jen 0,6 µA. Obvody se tak mohou pochlubit až o 50% nižší celkovou spotřebou, ve srovnání s jinými operačními zesilovači pro nízké napájecí napětí, což je přímo předurčuje pro použití v mobilních a bateriově napájených systémech s mimořádně dlouhou životností baterie.


Obr. 3: Schéma zapojení

Jedná se o první operační zesilovače Touchstone z řady NanoWatt Analog™ obvodů. Z dalších zajímavých parametrů je třeba zmínit typický offset v hodnotě 0,5 mV, typický vstupní proud 25 pA a Rail-to-Rail vstupy a výstupy. Obvody TS1001 mohou pracovat při jediném napájecím napětí od 0,65 do 2,5 V.

Základní vlastnosti TS1001:

  • Jediné napájecí napětí v rozmezí od 0,65 do 2,5 V
  • Napájecí proud jen 0,6 µA (typ)
  • Napětí offsetu typicky nepřekračuje hodnotu 0,5 mV
  • AVOL pro zatížení odporem 100 k je lepší než 90dB
  • Plně stabilní provoz při jednotkovém zesílení
  • Rail-to-Rail vstupy i výstup

Jinak jsou obvody TS1001 určeny pro provoz v průmyslovém teplotním rozsahu od -40 do +85 °C a vyráběny jsou ve standardním pouzdře typu SC70-5. Obvody jsou dostupné v ceně od 0,75 USD/ks při odběru 1.000 ks.


Obr. 4: Odběr obvodu vs. napájecí napětí
 
Obr. 5: Zisk a fáze vs. frekvence

Vývojové a demonstrační desky
Nyní je k dispozici zdarma rovněž i deska s uvedenými nízkopříkonovými operačními zesilovači TS1001. Deska umožňuje jejich konfiguraci do neinvertujícího i invertujícího zapojení a plné využití všech parametrů. Mimo jiné je tak k dispozici možnost napájení napětím 0,8 V i ověření proudu 0,6 µA

Dále je možné zmínit i desky s obvody z řady TS9001. TS9001 demo board obsahuje push-pull monitor napájecího napětí TS9001-1 i TS9001-2 typu open-drain. Každý obvod je zapojen s jednoduchou rozhodovací úrovní a možností rozšíření o hysterezi.


Obr. 6: Typická aplikace TS9001

Více informací o obvodech i zdarma dostupných vývojových a demonstračních deskách naleznete na webových stránkách společnosti Touchstone Semiconductor.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

The TS1001: An Ultra Low Power, Low-Voltage Op Amp
FREE DEMO BOARDS FROM TOUCHSTONE SEMICONDUCTOR
Touchstone Semiconductor Announces Free Demo BoardsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (5):

Zobrazit starší 30 dnů (5)...

host
5. Dne 31. 08. 2011 v 15:44 zaslal host
Bez titulku
Je to pěkné, ale pouze jednoúčelové. Kdyby tam přidali i pár patic nebo obvodů kolem, rozhodně by to bylo zajímavější.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
AS433 AUREL
Anténa vertikální 433.92MHz, 50 ohmů, max. 50W, s koaxiálním kablíkem
od 189 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007