. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
EPLAN Data Portal 2.0
24. srpna 2011 - 7:00 | Pandatron | EPLAN Data Portal 2.0 | Komentářů: 0  

EPLAN Data Portal 2.0

Hlavní výhody nového portálu EPLAN Data Portal 2.0, který zahrnuje údaje o více než 120 000 zařízeních, jsou rychlost a jednoduchost vyhledávání. Uživatelé ocení přístup k nejnovějším aktuálním datům s údaji o zařízeních, která mohou být pomocí EPLAN Platform 2.0 rychle a snadno integrována do inženýrského prostředí.

Po uvedení systému EPLAN Platform 2.0 byl nyní představen také EPLAN Data Portal 2.0. Uživatelé tohoto online portálu oceňují zejména časově úsporné funkce, které umožňují snadněji vybírat a používat data s údaji o zařízeních a komponentech. Významný přínos pro praxi slibuje též integrace dat s údaji o více zařízeních od mnoha výrobců. Novým členem portálu je Leuze Electronic, výrobce optoelektronických snímačů, který do portálu EPLAN integroval makra vybraných spínačů a bezpečnostních snímačů. Také firma Festo poskytla pro verzi 2.0 výběr pneumatických komponent.

Více výrobců - více dat
Na seznam nových výrobců v portálu EPLAN přibyla společnost Mitsubishi Electric a datové soubory jejích PLC a frekvenčních měničů. Firma Dehn + Söhne rozšířila v portálu svou nabídku ochran před bleskem a přepětím. Ale to není všechno: své datové soubory aktualizovala také společnost ABB a firma Phoenix Contact doplnila svůj už tak široký sortiment. Na veletrhu SPS/IPC/Drives představí své novinky v portálu také firma Blomberger: datové soubory jejích zařízení budou podporovat soubor funkcí EPLAN Electric P8 2.0. Další plány: v Norimberku má být oznámeno také přistoupení společnosti Endress+Hauser.


Obr. 1: Verze 2.0 portálu EPLAN Data Portal obsahuje, kromě mnoha nových a zdokonalených funkcí, také datové soubory s údaji o výrobcích od společností Festo, ABB, Phoenix Contact, Endress+Hauser atd.

Funkce za funkcí
Kromě dat od výrobců zařízení se mohou uživatelé těšit i na mnoho nových funkcí portálu. Jedna z očekávaných novinek je «unikátní ID», tj. označení, které jednoznačně identifikuje druh zboží (artiklu) v portálu EPLAN Data Portal. Toto ID umožní aktualizovat data portálu i v případě, že se změní lokálně používané číselné označení zboží (číslo artiklu). A jestliže se pro to výrobce rozhodne, mohou být zařízení filtrována a zobrazována podle jejich regionální dostupnosti. Uživatelé mohou snadno a rychle vybrat zařízení relevantní pro jejich cílový trh a soustředit se na relevantní komponenty. Významnou předností je také optimalizované uživatelské rozhraní. Například nyní je možné vybrat údaje, které při zobrazení zůstanou skryté, a tím se výrazně zrychlí načítání stránek.

Rychlejší vyhledávání, snazší nalezení
Zobrazováním čísel zboží (artiklů) podle skupin výrobků včetně všech podskupin uvedených v katalogu výrobce se zlepšila transparentnost dat. To zjednodušilo výběr z obsáhlých katalogů: časově náročné listování stránkami je minulostí. Jinou významnou vlastností je seznam příslušenství určený pro uživatele, kteří používají optimalizovaný systém správy příslušenství ve verzi 2.0 datového portálu EPLAN. Další nové vlastnosti: automatický download maker, šablon funkcí, dat dílů, které jsou už zahrnuté v návrhu osazení výrobku, a údajů o životním cyklu předchozích a následných částí, takže data jsou vždy aktuální.

Rychle, snadno, pohodlně: způsob konfigurace
Dalším krokem ke zvýšení dostupnosti a využitelnosti CAE-datových souborů zařízení je integrace konfiguračních nástrojů specifických pro jednotlivé dodavatele přímo do portálu EPLAN Data Portal. V současné době probíhá projekt, kterého se účastní společnosti Rockwell Automation, Endress & Hauser a EPLAN a jehož cílem je vytvořit rozhraní mezi konfigurátorem zařízení od E&H a portálem EPLAN Data Portal. Inženýři jsou schopni za podpory konfigurátoru nastavit parametry vybraného zařízení E&H a potom funkcí drag & drop přetáhnout podrobná CAE-data přímo do projektové dokumentace - prostě geniální inženýring nejvyšší úrovně. Dalším technickým milníkem je integrace Rittal Therm. Všechny potřebné komponenty, sestavy a příslušenství lze jednoduše nakonfigurovat a potom umístit do prostorového modelu sestavy rozváděče.


Obr. 2: Příklad PLC Allen Bradley v portálu EPLAN Data Portal s pohledem do navigátoru PLC a dalšími pohledy v EPLANu

EPLAN Software & Service
Společnost EPLAN Software & Service vyvíjí inženýrská řešení, která urychlují procesy spojené s vývojem, testováním a výrobou produktů. Mezioborové expertní systémy zajišťují maximální produktivitu a kontinuitu dat. EPLAN jako dodavatel řešení vyvíjí na zakázku koncepce PDM a PLM a poskytuje k nim komplexní služby, včetně přizpůsobení podle požadavků zákazníka, a školení. Faktory úspěchy jsou kompetentnost v inovacích, důsledná orientace na praxi a mezinárodní působnost.

EPLAN je dceřinou firmou společnosti Rittal International a spolu s ní součástí Friedhelm Loh Group s 11 500 zaměstnanci na celém světě a očekávaným obratem 2,2 biliónů euro v roce 2011. EPLAN reprezentuje kontinuitu a bezpečnost investic. Díky sedmi kancelářím v Německu a přítomnosti v padesáti zemích světa podporuje 19 500 zákazníků a 65 000 instalací. Motto společnosti 'Efficient Engineering' podtrhuje důraz na optimalizované, efektivní inženýrské procesy, které firmy podporují v jejich úsilí o dlouhodobou konkurenceschopnost.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
A new module for your mounting needs: EPLAN Platform goes 3D
EPLAN Pro Panel vstupuje do světa 3DGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-M10: GSM/GPRS modul s M10
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s M10 firmy QUECTEL a podporou SMS, MMS, GPRS Class 12, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007