. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Digilent přináší Arduino s PIC32
29. srpna 2011 - 8:00 | Pandatron | Digilent přináší Arduino s PIC32 | Komentářů: 0  

Digilent přináší Arduino s PIC32

Digilent, ve spolupráci s výrobcem mikrokontrolérů řady PIC, firmou Microchip, rozšiřuje možnosti vývojových kitů chipKIT, známých především pod komunitou Arduino.

Digilent, ve spolupráci s výrobcem mikrokontrolérů řady PIC, firmou Microchip, rozšiřuje možnosti vývojových kitů chipKIT, známých především pod komunitou Arduino. Nově budou mimo jiné obsahovat i platformu 32-bitových mikrokontrolérů PIC32. Počátkem týdne byly představeny hned dvě nové desky chipKIT i s on-line podporou ve formě diskuzního fóra a příslušných dokumentačních stránek wiki.


Obr. 1: chipKIT Basic I/O Shields

Základem produktů řady chipKIT je plná I/O a rozměrová kompatibilita s ostatními produkty řady Arduino, což nabízí snadné použití a díky on-line podpoře a softwarovým knihovnám ve stávajících aplikacích rozšiřuje podporu pro rozhraní Ethernet, USB a CAN. Velkou výhodou je také samotná možnost použití velmi výkonných, 32-bitových mikrokontrolérů řady PIC32.


Obr. 2: chipKIT Network Shields

Uvedená platforma se skládá ze dvou vývojových desek, které jsou založeny na obvodech rodiny PIC32 a open-source software, který je plně kompatibilní s programovacím jazykem Arduino a volně dostupným vývojovým prostředím. Z pohledu hardware je chipKIT kompatibilní s existujícími 3,3V systémy Arduino a aplikacemi, které mohou být vytvářeny pomocí modifikované verzi Arduino IDE a s využitím stávajících Arduino informačních zdrojů, jako jsou příklady kódu, knihovny, odkazy a návody.

Za zmínku stojí také hardwarové kompatibilita s deskami řady chipKIT Uno32 a Max32, čímž se uživatelům otevírá i možnost snadného použití přepínačů, LED, I2C EEPROM, I2C teplotního čidla, nebo i grafického OLED displeje s rozlišením 128 x 32 pixelů. Ve spojení s chipKIT Network Shield je možné využít chipKIT Max32 Development Board a vytvořit tak spojení prostřednictvím rozhraní typu 10/100 Ethernet LAN, USB OTG a CAN.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Microchip
microchipDIRECT
Přehled distributorů

Network and Basic I/O Shields, Support Resources for the chipKIT™ and Arduino™
chipKIT™ Development Platform
chipKIT Basic I/O
Network ShieldsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-TTL
Převodník TCP/IP <-> TTL UART s 3,3V úrovněmi a RJ45 konektorem.
Skladem od 650 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007