. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
První referenční systémy RF4CE
2. září 2011 - 7:48 | Pandatron | První referenční systémy RF4CE | Komentářů: 3  

První referenční systémy RF4CE

Společnost GreenPeak Technology spouští první projekt referenčního systému s technologií RF4CE. RF4CE USB Stick je určen pro vývoj a návrh aplikací systémů domácí zábavy.

Společnost GreenPeak Technology spouští první projekt referenčního systému s technologií RF4CE. RF4CE USB Stick je určen pro vývoj a návrh aplikací, určených pro bezdrátová dálková ovládání a snadnou integraci technologie do počítačů nebo systémů domácí zábavy.

Specifikace ZigBee RF4CE tvoří komunikační rozhraní, pracující v bezlicenčním frekvenčním pásmu ISM 2,4 GHz. Výhodou je všesměrová dostupnost signálu a obousměrná (full-duplex) komunikace, zachovávající velmi nízkou spotřebu energie a nízkou dobu odezvy. Tím, že se jedná o obousměrný komunikační kanál, umožňuje standard RF4CE produkovat nejen pokročilé systém domácí zábavy s řadou pokročilých funkcí, ale také si své uplatnění může nalézt v řadě aplikací z oblasti měřicích, regulačních a automatizačních systémů v domácnosti.

V případě zařízení z oblasti domácí zábavy mohou, díky odstranění problémů v souvislosti s přímou viditelností mezi vysílačem a přijímačem, vzniknout systémy nové generace s podporou výstavby vlastní řídicí a kontrolní sítě. Ta samozřejmě výrazně zvyšuje využitelnost celého systému. Součástí standardu RF4CE je rovněž kompletní podpora bezpečnostních prvků zabezpečující přenos dat po síti a umožňující identifikaci jednotlivých zařízení.


Obr. 1: První referenční systémy RF4CE

Základní provedení RF4CE USB Stick (tedy USB klíčenky) umožňuje implementovat technologii bezdrátového dálkového ovládání rychle a s minimálními náklady i do stávajících systémů domácí zábavy.

Součástí projektu je veškerý potřebný hardware a software, včetně příslušné dokumentace, nutné pro snadný vývoj a rychlé uvedení nových produktů a trh. Dodávaný software pak obsahuje podporu pro ZigBee stack Profil Remote Control (tedy profil pro dálkové ovládání s technologií ZigBee) a profil ZigBee HID zařízení.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

The first ultra low cost communications controller chips optimized for RF4CE applications
ZigBee RF4CE USB stick







GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...



Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PBTM s integrovanou anténou
Modul s BTM-112 od firmy Rayson usnadňuje jeho použití a doplňuje modul o anténu.
Skladem od 349 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007