. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Konfigurovatelné řešení pro řízení pohybu od ST
15. listopadu 2013 - 4:00 | Pandatron | Konfigurovatelné řešení pro řízení pohybu od ST | Komentářů: 0  

Konfigurovatelné řešení pro řízení pohybu od ST

STMicroelectronics představuje konfigurovatelné řešení pro řízení pohybu a inteligentní zpracování/filtraci informací z libovolných senzorů s až 10 stupni volnosti.

Společnost STMicroelectronics představila řešení iNEMO Engine Sensor Fusion Suitem, tedy novou rodinu softwaru s podporou rozšířených filtrů, která k integraci výstupních signálů z více MEMS senzorů používá vysoce sofistikované algoritmy. Real-time implementace pohybových senzorů výrazně zlepšuje uživatelský komfort, zvyšuje přesnost a rozlišení, ale také celkovou stabilitu a dobu odezvy. Cílem jsou aplikace, založené na libovolném pohybu, především z oblasti spotřebitelských, počítačových, průmyslových a lékařských systémů.


Obr. 1: Konfigurovatelné řešení pro řízení pohybu od ST

iNEMO Engine lze volně kombinovat s pohybovými moduly iNEMO od ST a vytvořit tak první kompletní a libovolně konfigurovatelné řešení spojující hardware a software pro tzv. víceosé MEMS senzorové aplikace. Výsledkem je samozřejmě lepší řízení pohyby a přesnější zpracování informací z jednotlivých čidel. Výrobci systémů z libovolného segmentu trhu mohou díky tomu rychle a velice snadno implementovat robustní a spolehlivé, velmi výkonné systémy detekce pohybu s až 10 stupni volnosti. Součástí mohou být nejen jakékoliv 3-osé snímače pohybu (lineární, úhlové či magnetické), ale také například tlakové senzory/barometry pro určení výšky, s cílem vytvoření mnohem reálnějších aplikací.


Obr. 2: Vnitřní blokové shcéma obvodu LIS3LV02DQ z našeho eShopu

Software iNEMO Engine od ST využívá multisenzorové Kalmanovy filtrace, což mu umožňuje vytvoření adaptivní predikce a použití takových filtračních algoritmů, které smysluplně využívají všech komplexních informací z dostupných snímacích zařízení, včetně akcelerometrů, gyroskopů, kompasů či snímačů tlaku. Software se dále automaticky stará o korekci deformace měření, nepřesnosti a interference mezi jednotlivými čidly, přičemž výsledkem je tak realistická detekce pohybu, jaká nebyla dosud známa.


Obr. 3: L3G462A - MEMS motion sensor ±625dps

iNEMO Engine Sensor Fusion Suite od ST obsahuje iNEMO Engine Lite, volně dostupné knihovny pro vývoj systémů detekce a vyhodnocení pohybu a iNEMO Engine Pro, což jsou předkompilované softwarové knihovny s daty a algoritmy pro zpracování výstupů různých snímačů. Celý systém lze přizpůsobit použití na různých OS i hardwarových platformách.

Pro více informací o řešení iNEMO Engine Sensor Fusion Suitem získáte navštivte stránku: www.st.com/mems.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

LIS3LV02DQ - 3-osý snímač zrychlení s digitálním výstupem v našem eShopu
ST Unveils iNEMO Engine Sensor Fusion Suite
iNEMO Engine Sensor Fusion Suite
iNEMO Engine Lite
ST Motion Sensors (MEMS)GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ108SR - RS422/RS485
Převodník TCP/IP <-> RS422 / RS485 s RJ45 konektorem.
Skladem od 649 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007