. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
19. celostátní setkání elektrotechniků
10. října 2011 - 6:09 | Pandatron | 19. celostátní setkání elektrotechniků | Komentářů: 0  

19. celostátní setkání elektrotechniků

V rámci doprovodného programu MSV 2011 se uskutečnila tradiční vzdělávací akce pro širokou elektrotechnickou veřejnost, které se během tří dnů zúčastnilo téměř 350 odborníků z celé České republiky.

Hlavním cílem pravidelného setkání bylo zprostředkovat informace o nových a připravovaných elektrotechnických normách v oblasti pravidel pro elektrotechniku v roce 2011, ale hovořilo se také o elektromobilech, o uvádění nových elektrických zařízení do provozu a následném ověřování jejich bezpečnosti nebo o prevenci rizik u elektrických zařízení a zásadách pro vypracování místních bezpečnostních provozních předpisů. Posluchačům přednášel mimo jiné i jeden z tvůrců norem Michal Kříž a s výhledem do budoucích předpisů je seznámil Vincent Csirik z Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví. Účastníci setkání obdrželi osvědčení o absolvování kvalifikačního semináře dle norem ISO 9000. Seminář pořádaný agenturou L.P. Elektro je zařazen do Projektu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT a současně akreditován ministerstvem školství v rámci systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Účastníci, tj. elektrotechničtí odborníci z oblasti projekce, montáže, obsluhy, údržby i revize, si pochvalovali nejen vysokou odbornou úroveň přednášek, ale také možnost navštívit Mezinárodní strojírenský veletrh a seznámit se zde s novinkami v nabídce dodavatelů elektrotechniky.

S problematikou péče o elektrická zařízení podrobně seznámil referát Zbyňka Urbana, člena představenstva Unie elektrotechniků ČR, který zdůraznil nezbytnost preventivní údržby a ověřování bezpečnosti během provozu. Nedostatečná údržba, která se omezuje jen na opravné zásahy, může nejen zkrátit životnost zařízení všeho druhu, ale může být i příčinou úrazů, havárií nebo hmotných škod. „Převážnou část života tráví většina z nás v práci, kde jsme v kontaktu s nejrůznějším technickým zařízením. Již proto by bezpečnost zařízení měla být naší prioritou,“ zdůraznil Zbyněk Urban.

K atraktivním příspěvkům patřilo seznámení s elektromobilem FEL-BUGGY, který realizovala Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze v rámci celosvětového soutěžního projektu Formule Student Electric. Pro lehké vozidlo typu bugy byly navrženy dva nezávislé elektromotory pro pohon zadních kol, která nejsou propojena diferenciálem, čili zadní kola jsou řízena pouze elektricky. Nedílnou součástí elektro-výzbroje automobilu jsou pomocné elektrické obvody, které zajišťují snadnou ovladatelnost a bezpečnost.

Třetí den setkání proběhl seminář Pracovní stroje – kvalifikovaný provoz, servis, údržba i posuzování stavu a úrovně rizika. Přednášky se zaměřily na bezpečnost elektrických zařízení pracovních strojů jak z hlediska technických norem, tak z pohledu praktických zkušeností při jejich kontrolách, stejně jako při výrobě a navrhování. Příspěvky mj. varovaly před poměrně rozšířeným názorem, že nové inteligentní stroje jsou tak „nabité“ elektronikou, že na nich žádné kontrolní měření nelze provádět. Podle odborníků lze měření při kontrole účinnosti ochran před úrazem elektrickým proudem uskutečnit za předpokladu, že máte odpovídající techniku a dostatek znalostí a zkušeností.

Více informací z MSV2011 naleznete v článku: Mezinárodní strojírenský veletrh - ŽIVĚ.

Odkazy & Download:
Domovská stránka MSV 2011
Doprovodný program
Seznam vystavovatelůGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr a vlhkoměr
Digitální USB teploměr a vlhkoměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007