. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Dekódování síťového rozhraní osciloskopem
6. dubna 2017 - 7:00 | Pandatron | Dekódování síťového rozhraní osciloskopem | Komentářů: 0  

Dekódování síťového rozhraní osciloskopem

Společnost Agilent Technologies vychází vstříc vývojářům síťových systémů a představuje aplikaci, schopnou v reálném čase nejen analyzovat, ale i dekódovat komunikaci v 64/66b blocích.

Společnost Agilent Technologies Inc. představila další rozšíření svého portfolia aplikací pro osciloskopy řady Infiniium a to software pro dekódování a trigger síťového rozhraní Ethernet 64b/66b. Osciloskopy Agilent řady Infiniium se tak nyní řadí mezi jediné typy, podporující dekódování sériového datového streamu s délkou 64b/66b bloků.


Obr. 1: Osciloskop Infiniium 90000 X od společnosti Agilent

Základní vlastnosti:

  • Průvodce nastavením usnadňuje konfiguraci i měření
  • Dekódování na úrovni základních paketů, stejně jako linkové a transakční vrstvy
  • Analýza 64b/66b bitového sériového streamu
  • Detekce a analýza PRBS
  • Dekodér kódovaných a dekódovaných znaků
  • Možnost uložení znaků i celých paketů do souborů .csv a .txt

Dnes jsou již naprosto běžné digitální osciloskopy s podporou dekódování standardních průmyslových rozhraní, jako RS232, I2C, SPI, CAN, nebo s podporou v podstatě libovolného jiného 8/10 bitového sériového rozhraní, ale vývojáři pracující s 64/66b bloky byly až do teď omezeni výhradně na ruční dekódování a analýzu. Že se jedná o složité vzory a spoustu zbytečně strávené práce je asi každému jasné. Nyní však společnost Agilent představila aplikaci N8815A Ethernet 10Gbase-KR, schopnou v reálném čase analyzovat a dekódovat vysokorychlostní síťové rozhraní, jejímž výsledkem by měla být především vyšší kvalita a rychlejší uvádění nových produktů na trh.


Obr. 2: Aplikace N8815A Ethernet 10Gbase-KR

Ethernet 64b/66b se dnes používá především u síťových rozhraní a přenosových technologií. Z těch nejrozšířenějších je možné jmenovat především FibreChannel, Ethernet či Infiniband. Software Agilent N8815A je tak v první řadě určen pro vývojáře, kteří pracují na 10Gbase-KR a 40Gbase-KR technologii, definované jako IEEE 802.3 a která využívá sběrnicového systému. Aplikace, která využívá novou, přesto již velice úspěšnou řadu osciloskopů s označením Infiniium, umožňuje hned na čtyřech signálech zároveň aplikovat dekódování a vyhledávání daných bloků.


Obr. 3: Přehledná úprava nastavení dekodéru

Kromě dekódování 64b/66b bloků však N8815A umí i řadu dalších věcí, jako je například správná identifikace bloku PRBS a kontrola jejich délky. Vzhledem k tomu, že PRBS (Pseudorandom binary sequence) je náhodná sekvence binárních hodnot, je ruční kontrola obvykle velmi náročná. Dále aplikace podporuje i tzv. Forward Error Correction a řadu dalších pomocných funkcí.


Obr. 4: Nápověda u 10GBASE-KR Ethernet

N8815A Ethernet 10GBase-KR je podporována osciloskopy řady Agilent 90000 až 90000 X, kdy poslední jmenovaná řada představuje v současné době nejrychlejší real-time osciloskopy s šířkou pásma 33 GHz! Více informací jsme již jako jediní publikovali v článku Agilent představuje Lamborghini mezi osciloskopy.

Vezmeme-li v úvahu, že již samotné osciloskopy jsou dnes naprosto základním nástrojem všech vývojářů a konstruktérů elektronických systémů, může se uvedená aplikace rozšířit prakticky do všech průmyslových oblastí trhu. Vývoj podobných aplikací však neprobíhá jen v průmyslu, ale můžeme se s ním setkat samozřejmě i u počítačů a komunikačních systémů, stejně jako při vývoji aplikací pro letecký a obranný průmysl, automobilový průmysl či dokonce při vývoji samotných polovodičů.


Obr. 5: Široké portfolio osciloskopů společnosti Agilent Technologies

Dostupnost a cena:
Uvedená aplikace N8815A 10GBASE-KR je již nyní dostupná a to v ceně kolem 3.500 USD. Více informací, včetně podrobných technických parametrů jak aplikace, tak i podporovaných osciloskopů řady 90000 až 90000 X, je dostupných u společnosti Agilent.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Infiniium 90000 X Series Data Sheet

Agilent Technologies Oscilloscope
N8815A 64b/66b 10Gbase-KR Ethernet Decode for Infiniium Series Oscilloscopes
N8815A Infiniium 64b/66b 10Gbase-KR Ethernet Decoder Software
PCI Express 3.0 analyzátor od Agilent Technologies
Agilent představuje Lamborghini mezi osciloskopyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Nano SocketLAN
Miniaturní modul Nano SocketLAN určený ke snadnému připojení jakékoli aplikace do sítě 10/100BaseT Ethernet LAN.
Skladem od 887 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007