. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Japonský AMCON dá práci 20 českým dodavatelům
4. listopadu 2011 - 6:24 | Pandatron | Japonský AMCON dá práci 20 českým dodavatelům | Komentářů: 0  

Japonský AMCON dá práci 20 českým dodavatelům

AMCON bude v průmyslovém parku v Chrášťanech u Prahy kompletovat díly pro zařízení na zpracování odpadové vody ve výrobě a čistírnách odpadních vod.

AMCON bude v průmyslovém parku v Chrášťanech u Prahy kompletovat díly pro zařízení na zpracování odpadové vody ve výrobě a čistírnách odpadních vod. Společnost v České republice uzavřela kontrakty s dvacítkou českých dodavatelů v hodnotě přesahující 50 miliónů korun. S investičním projektem významně pomohla agentura CzechInvest, vyhledala pro AMCON všechny požadované dodavatele ve svých databázích.

„Společnost AMCON působí v moderním oboru podnikání a do České republiky přišla za kvalitními českými dodavateli. Takové investice u nás samozřejmě vítáme," říká ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek. "Vláda před nedávnem přijala námi připravenou Strategii mezinárodní konkurenceschopnosti. Jakmile se bude dařit postupně realizovat jednotlivá její opatření, jsem přesvědčený o tom, že k nám bude mířit stále víc technologicky náročných projektů."

„Investice společnosti AMCON dokazuje, jak je České republika pro zahraniční investory atraktivní, a to zejména kvůli své poloze v centru Evropy,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek. „Od roku 1993 agentura CzechInvest do České republiky zprostředkovala 99 japonských investic. V posledních letech zaznamenáváme odklon od tradičních výrobních projektů k projektům s vyšší přidanou hodnotou,“ dodává Miroslav Křížek.

„AMCON investuje v České republice jiným způsobem, než většina ostatních japonských společností. Důvodem jejich investice totiž v mnoha případech bývá spolupráce s velkými japonskými investory, kteří už tady jsou, například TPCA či Daikin. My jsme si vybrali Českou republiku především kvůli její poloze. Máme tak blíž nejen k českému trhu, ale i do dalších evropských zemí a do Ruska,“ vysvětluje Takaaki Yamamoto, generální ředitel společnosti AMCON Europe s.r.o.

AMCON je jedním z nejvýznamnějších světových výrobců zařízení pro čistírny odpadních vod. Firma vyrábí především zařízení na čištění kalů tzv. Volute Dewatering Press, které se snadno obsluhuje a je šetrné k životnímu prostředí. Provozní náklady tohoto zařízení (to se týká zejména elektrické energie) patří ve srovnání s jinými technologiemi na světě k těm nejnižším. Vyznačuje se rovněž tím, že snižuje o 80 % objem odpadových kalů nutných k odvozu na skládku.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
Japonský AMCON dá práci 20 českým dodavatelům
Český letecký průmysl se jako jediný z Evropy představí v JaponskuGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
IPRELAY8R - IP RELÉ a teploměr s webovým rozhraním
Moduly IP RELÉ - IPRELAY8R obsahují osm releových výstupů s přepínacím kontaktem, webové rozhraní, integrovaný a externí teplotní senzor s pamětí na 10 záznamů a zobrazením naměřených hodnot v grafu.
Skladem od 1520 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007