. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Druhý projekt pro vývojáře zdravotnických aplikací

Druhý projekt pro vývojáře zdravotnických aplikací

Již v květnu jsme vás informovali o spuštění nového projektu pro vývojáře zdravotnických aplikací. Nyní společnost Mouser oznámila další rozšíření a spuštění druhého projektu.

Vývoj lékařské elektroniky představuje jednu z nejrychleji rostoucích oblastí trhu a předpokládá se, že její objem se během následujících pěti let až ztrojnásobí. Společnost Mouser Electronics se tedy již počátkem května rozhodla připravit webové rozhraní, věnované právě aplikacím jako je monitorování životních funkcí a diagnostika zdravotního stavu pacienta. Viz. článek Nový projekt pro vývojáře zdravotnických aplikací.

Důvodem je skutečnost, že lékařská elektronika je pro konstruktéry zároveň jeden z nejnáročnějších trhů, kde je nutné využívat složité technologické procesy, znát současné právní úpravy a být si vědom dlouhých vývojových cyklů.

Společnost Mouser Electronics tyto problémy uznává a na základě svých zkušeností se rozhodla vytvořit v pořadí i druhý zdroj informací, který pomůže udržet přehled právě v oblasti technologií a produktů pro zdravotnické aplikace. Cílem společnosti Mouser je dobrá informovanost konstruktérů o nejnovějších produktech a nových možnostech návrhu aplikací ve stále složitějším a náročnějším lékařském oboru. Konstruktérům zde budou k dispozici interaktivní bloková schémata jednotlivých zařízení, pomocí kterých bude možné dojít k nejoptimálnějším řešením od většiny významných producentů elektronických součástek, včetně společností Texas Instruments, Maxim, Honeywell a Microchip. Druhý projekt se však bude v první řadě zaměřovat na společnou lékařskou terapii.

Léčebná terapie se často zakládá na přímé interakci pacienta s elektronickým zařízením, proto nenutné, aby bylo snadno ovladatelné, malé, energeticky úsporné a spolehlivé, ale přesto musí i nadále splňovat všechna nařízení a normy pro tento typ zařízení. Hlavím zaměřením webu jsou tedy například přístroje pro nedoslýchavé, infuzní pumpy a CPAP (zařízení pro kontinuální přetlak v dýchacích cestách). Hlavní dodavatelé špičkové součástkové základy, především snímačů, mikroprocesorů, ADC, napájecích obvodů a dalších, jsou zde společnosti Texas Instruments, Freescale Semiconductor, Omron, Maxim Integrated Products a Honeywell Sensing and Control.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Mouser Electronics
Mouser Electronics v českém jazyce

Medical Therapy
Medical - Patient Monitoring and Diagnosis
Nový projekt pro vývojáře zdravotnických aplikacíGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ110SR - RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s konektory RJ45 i D-Sub
Skladem od 730 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007