. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vědeckotechnický park v Roztokách
14. listopadu 2011 - 7:36 | Pandatron | Vědeckotechnický park v Roztokách | Komentářů: 0  

Vědeckotechnický park v Roztokách

Minulý týden byl oficiálně otevřený vědeckotechnický park v Roztokách. Projekt podpořila Evropská unie a práci v něm najde na 150 lidí.

Výzkum a vývoj spalovacích motorů pro automobilky a motorů s alternativními pohony. Pro tyto účely vznikl v Roztokách u Prahy vědeckotechnický park, ve kterém spojí své síly vědci a podnikatelé. Na výstavbu energeticky úsporné budovy a vybavení nejmodernějšími technologiemi šlo více než 140 milionů korun z programu Prosperita, který je součástí Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) Evropské unie.

„Hlavním úkolem vědeckotechnického parku je poskytnout partnerům unikátní prostředí pro rozvoj jejich inovačních aktivit a kapacity pro účely aplikovaného výzkumu a vývoje,“ říká hlavní manažer projektu Hugo Jandl. Práci v parku o celkové užitné ploše 4 200 m2 najde přibližně 150 kvalifikovaných pracovníků.

„Vědeckotechnický park Roztoky spojuje vědu, technologie a inovační podnikání. Vzniká tak potenciál, který Česká republika potřebuje k dalšímu ekonomickému rozvoji. Věda a výzkum jsou totiž klíčovou oblastí, díky které můžeme zvýšit konkurenceschopnost České republiky,“ vysvětluje generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

„Naše společnost při přípravě a výstavbě VTP Roztoky uplatnila zkušenosti a znalosti z předchozích investičních projektů,“ říká generální ředitel společnosti Trigema Marcel Soural a dodává: „Vědeckotechnický park Roztoky představuje dlouhodobou investici, která je ukázkou smysluplného využití evropských dotací.“ Trigema v minulých letech úspěšně realizovala projekt Kongresového centra Academic v Roztokách a Sportrelax centra na Monínci.

Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci společnosti Trigema, fakulty strojní ČVUT v Praze, která je jeho hlavním partnerem, agentury CzechInvest v čele s generálním ředitelem Miroslavem Křížkem, Komerční banky, která projekt spolufinancovala, a místní samosprávy.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
Ode dneška je oficiálně otevřený vědeckotechnický park v Roztokách
V Roztokách vzniká vědeckotechnický parkGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB I/O modul s MCP2200
Malý modul USB I/O a UART s obvodem Microchip MCP2200
Skladem od 243 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007