. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Mezinárodní soutěž IQRF Wireless Challenge
18. listopadu 2011 - 8:00 | Pandatron | Mezinárodní soutěž IQRF Wireless Challenge | Komentářů: 2  

Mezinárodní soutěž IQRF Wireless Challenge

Společnost MICRORISC vyhlašuje mezinárodní soutěž o nejlepší aplikaci pro inteligentní platformu bezdrátové komunikace „IQRF Wireless Challenge".

MICRORISC s.r.o., jedna z předních technologických firem zaměřených na výzkum, vývoj, import a distribuci nejmodernějších elektronických komponent a modulů, vyhlašuje soutěž o nejlepší aplikaci pro inteligentní platformu bezdrátové komunikace „IQRF Wireless Challenge“. Využijte své schopnosti, navrhněte nejlepší aplikaci pro IQRF a soutěžte o ceny v hodnotě více než 10 000 USD. Finanční odměny tvoří 6 000 USD. Nejlepším designérům bude navíc nabídnuto zaměstnání u tvůrce platformy IQRF, společnosti MICRORISC s.r.o.

Tato soutěž probíhá od 1. 12. 2011 do 31. 3. 2012. Zúčastnit se může kdokoli, kdo navrhne aplikaci pro IQRF. Záměrem je podpořit chytré programátory, techniky a vývojáře z celého světa a tvorbu nových řešení v bezdrátové komunikaci.

Soutěží se v kategoriích Nejlepší aplikace pro IQRF a Studentský design. Oceněny budou také originální nápady na aplikaci pro IQRF či náměty na vylepšení platformy IQRF. Od 1. 12. 2011 se můžete zaregistrovat na www.iqrf.org/contest, inspirovat se návody, příklady a dokumentací k platformě IQRF, pořídit si sadu vývojových nástrojů IQRF se slevou 70 %, navrhnout cokoliv inovativního, originálního, praktického či jinak unikátního a nahrát design do svého profilu na soutěžním webu.

Záštitu nad soutěží přijaly Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky a IARIA - International Academy, Research, and Industry Association. Mezi významné partnery patří i VUT v Brně a ČVUT v Praze.

Platforma inteligentní bezdrátové komunikace IQRF
IQRF je česká platforma inteligentní bezdrátové komunikace v bezplatných pásmech 868 MHz a 916 MHz. Umožňuje paketový přenos s velmi malou proudovou spotřebou. Při nízkých nákladech nabízí vysokou výkonnost, spolehlivost, bezpečnost a velice snadné použití. Je vhodná pro libovolné elektronické zařízení, kdekoli je potřeba přenos informací, jako dálkové ovládání, monitorování, alarm, zobrazování a zpracování dálkově pořízených dat nebo připojení více prvků do bezdrátové sítě. Vysoce kompaktní komunikační moduly s integrovaným řídícím mikroprocesorem a dalšími periferiemi mají zabudován operační systém, který kromě řady užitečných funkcí obsahuje i komunikační protokol s podporou komplexních sítí IQMESH. IQRF je ucelená platforma s modulárními prvky. Nachází uplatnění v automatizaci budov, telemetrii a dalších nejen průmyslových oblastech. Mnoho jejích unikátních vlastností je chráněno řadou českých i světových patentů.

Platforma IQRF byla vyvinuta firmou MICRORISC s.r.o. ve spolupráci s VUT v Brně a za finančního přispění Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky. Na mezinárodní výstavě Ampér 2010 v Praze při účasti 705 firem z 21 zemí získala ocenění Zlatý Ampér za nejlepší exponát veletrhu. Další ocenění firma obdržela na vědeckých konferencích asociace IARIA v letech 2010 a 2011.

Organizátor soutěže MICRORISC s. r. o.
MICRORISC s. r. o. je česká firma se sídlem v Jičíně, specializovaná na výzkum, vývoj a distribuci nejmodernějších elektronických komponent a modulů. Patří mezi přední technologické firmy, mírou invence a počtem českých i světových patentů se řadí k těm nejúspěšnějším v oboru. Ve vývojovém oddělení pracuje většina zaměstnanců. Vlastní výzkum a vývoj je zaměřen především na bezdrátovou komunikaci. V rámci zakázkového vývoje MICRORISC nabízí optimalizaci elektronických a elektromechanických aplikací.

Programátoři, vývojáři, technici, studenti, … využijte své schopnosti a vyhrajte!

Více informací naleznete od 1. 12. 2011 na www.iqrf.org/contest.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
IQRF - simple way to smarter wireless solutions
IQRF Wireless ChallengeGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
AS433 AUREL
Anténa vertikální 433.92MHz, 50 ohmů, max. 50W, s koaxiálním kablíkem
od 189 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007