. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Bezdrátové moduly bez potřeby napájení
5. listopadu 2013 - 1:42 | Pandatron | Bezdrátové moduly bez potřeby napájení | Komentářů: 0  

Bezdrátové moduly bez potřeby napájení

Kombinací měniče energie ECO 200 a bezdrátového vysílacího modulu PTM 330 získáme zcela autonomní zařízení, které otevírá dveře i dříve nemyslitelným aplikacím.

Moduly ECO 200, představené společností EnOcean, jako první ve své řadě integrují v pořadí již třetí generaci převodníku mechanické energie na elektrickou. V kombinaci s bezdrátovým vysílacím modulem PTM 330 tvoří jedinečný systém energeticky nezávislého, bezdrátového zařízení. Dvojice modulů tvoří optimální základ pro rychlou a jednoduchou implementaci s využitím tzv. volné energie s okolních předmětů. Společnost EnOcean tak opět ukázala směr k novým možnostem bezdrátových zařízení s vlastním napájením, vhodného například pro aplikace z oblasti automatizace budov, průmyslu či pro použití v domácích spotřebičích.


Obr. 1: Bezdrátové moduly EnOcean bez potřeby napájení

EnOcean využívá vlastní vývoj a produkci bezbateriové technologie získávání energie z okolního prostředí, například ze světla, rozdílu teplot či právě, jako v případě ECO 200, z pohybu. Takže například měniče mechanické energie mohou produkovat dostatečné množství elektrické energie, potřebné pro přenos bezdrátového signálu, například i z pouhého stisku tlačítka. V integrované cívce se pohybem vytvoří tok magnetického pole ve chvíli, kdy dojde k aktivaci pružinového mechanismu.


Obr. 2: EnOcean technologie bezdrátového přenosu informací

Kompletní energeticky nezávislý systém
Měnič energie ECO 200 je nejnovějším produktem této řady převodníků mechanické energie na elektrickou. Výhodou je produkce ještě více energie, než jak tomu bylo dříve s vyšší účinností, nižší produkcí hluku a možností většího zatížení. Rovněž se podle výrobce výrazně zjednodušila instalace modulu a ten lze například na uvedený bezdrátový modul PTM 300 připojit přímo na jeho kontakty bez potřeby pájení.


Obr. 3: Uspořádání jednotlivých vrstev softwarového vybavení

Bezdrátový vysílací modul PTM 330 obsahuje čtyři digitální vstupy, které mohou být konfigurovány až na čtyři spínací stavy. Kromě toho lze při výrobě provést libovolnou re-konfiguraci obsahu bezdrátové telegramů tak, aby byly kompatibilní s již stávajícím systémem. Jinak PTM 330, jako každý bezdrátový modul EnOcean, obsahuje již z výroby naprogramované unikátní 32-bitové identifikační číslo, zamezující případnému vzájemnému ovlivnění jiných bezdrátových snímačů. Dosah na volném prostranství je typicky 300 metrů, uvnitř budov pak dosahuje až k 30 metrům. Aby bylo možné moduly použít na celém světě, jsou k dispozici dvě varianty, s pracovní frekvencí 868 MHz a 315 MHz.


Obr. 4: Základní přehled modulů skupiny EnOcean

Ready-To-Go kompletní systém znamená, že jde o OEM zařízení, vyžadující pouze odbornou znalost mechanického provedení a instalace. Systém umožňuje rychlou a snadnou realizaci dálkového přenosu informací bez potřeby síťového či bateriového napájení. Kromě toho, implementovaná interoperabilita bezdrátového standardu EnOcean podporuje přímou kombinaci s dalšími produkty průmyslového řízení a přijímačů rádiového ovládání z široké řady jiných výrobců.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
EnOcean: New ways to harness energy at the press of a button
Self-powered Wireless Switches & Sensors and ControlsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Elektronické časové relé
Programovatelné časové relé - TIMREL přináší univerzální použití v oblasti časového a sekvenčního spínání.
Skladem od 420 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007