. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ROBOSOUTĚŽ 2011 představí mobilní roboty z Lega
7. prosince 2011 - 8:55 | Pandatron | ROBOSOUTĚŽ 2011 představí mobilní roboty z Lega | Komentářů: 0  

ROBOSOUTĚŽ 2011 představí mobilní roboty z Lega

V pátek dne proběhne na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze v pořadí již třetí ročník ROBOSOUTĚŽE 2011. Jedná se o finálovou soutěž v konstruování robotů LEGO Mindstorms dle zadané úlohy.

V pátek dne 9. 12. 2011 proběhne na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze (Karlovo náměstí 13, Praha 2) v pořadí již třetí ročník ROBOSOUTĚŽE 2011. Jedná se o finálovou soutěž v konstruování robotů LEGO Mindstorms dle zadané úlohy. Akce je určena pro středoškolské studenty a uskuteční od 15.00 hod. v Zengrově posluchárně (KN:E-107).


Obr. 1: Veletrh Gaudeamus 2011 - 1. až 4.11 na Brněnském výstavišti

V rámci finálové soutěže studenti v týmech zkonstruují ze zapůjčených setů stavebnice LEGO MINDSTORMS® mobilního robota, navrhnou pro něj řízení a naprogramují ho tak, aby splnil zadanou a dobře kontrolovatelnou úlohu. Tato úloha by měla být atraktivní pro širší publikum, přiměřeně náročná a přitom musí umožnit jednoznačně určit vítěze v závěrečné finálové soutěži.

V letošním roce studenti řeší úlohu „Balancování s míčkem“. Jejím úkolem je sestavit a naprogramovat robota s plošinkou tak, aby samostatně a bez jakékoliv další pomoci (ovládání robota pomocí hlasu, Bluetooth či jiných komunikačních kanálů není dovoleno) převezl co nejrychleji tam zpět po nerovné dráze míček umístěný na plošince. Míček při tom nesmí z plošinky spadnout ani se dotknout jiné části robota.


Obr. 2: ROBOSOUTĚŽ pro střední školy ze dne 10.12.2010

„ROBOSOUTĚŽ se stává stále oblíbenější mezi studenty středních škol, kteří mají zájem o techniku a studium na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Zároveň je to pro nás příležitost prezentovat náš studijní program „Kybernetika a robotika“, jehož součástí je i předmět „Roboti“, kde studenti podobné úlohy řeší. Je nesmírně důležité, aby naši budoucí posluchači pochopili, že se na Fakultě elektrotechnické ČVUT budou setkávat se „živými“ a v praxi využitelnými úkoly a že studium u nás není pouze o počítání matematických úloh,“ říká organizátor ROBOSOUTĚŽE 2011 Ing. Martin Hlinovský z ČVUT.

ROBOSOUTĚŽ 2011 A LEGO ROBOTI V POŘADU TELEVIZNÍ AKADEMIE (PLANETA ZEMĚ) NA ČT2 (2.12.2011):

Více informací o ROBOSOUTÉŽI lze nalézt na webových stránkách http://dce.fel.cvut.cz/roboti

Odkazy & Download:
Domovská stránka ČVUT
ROBOSOUTĚŽ 2011 PRO STŘEDNÍ ŠKOLY
Finálová ROBOSOUTĚŽ 2011GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TX-SAW 433MHz BOOST
Vysílač AM 433.92MHz, SAW, High power, 28dBm/15V
od 196 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007