. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nejrychlejší ARM Cortex-M4 a Cortex-M3 na trhu
8. prosince 2011 - 5:09 | Pandatron | Nejrychlejší ARM Cortex-M4 a Cortex-M3 na trhu   verze pro tisk

Nejrychlejší ARM Cortex-M4 a Cortex-M3 na trhu

Společnost NXP Semiconductors oznámila dostupnost nejrychlejších procesorů a jádrem ARM Cortex-M3 a M4, které se mohou pochlubit frekvencemi až 180 MHz a 204 MHz.

Výkonnější obvody LPC4300 s maximální taktovací frekvencí až 204 MHz kombinují rychlé jádro M4 s co-procesorem M0. Oba systémy přitom běží na shodné frekvenci a M0 je tak schopen vytvořit asymetrický dual-core digitálního signálový kontrolér. Obvody jsou určené embedded audio aplikace, high-end systémy řízení motorů, průmyslovou automatizaci, prodejní automaty, lékařské přístroje a automobilové příslušenství.

Do stejné kategorie procesorů patří i obvod LPC1800 s maximální frekvencí 180 MHz. Obvod vychází z LPC4300 a s použitím 90 nm technologie nabízí jeho levnější variantu. Uvedené obvody jsou pinově i softwarově kompatibilní a sdílejí i některé klíčové prvky, jako je například Stavově konfigurovatelný čítač, umožňující vývojářům konfigurovat pokročilé operace časování s kontrolou stavu stroje a to i včetně složitých řídicích funkcí motoru. Dále je nutné zmínit například také SPI rozhraní pro paměti Flash s podporou uložení programového kódu do sériových SPI Flash pamětí a jejich mapování do datové oblasti.

Obě rodiny obvodů podporují grafické knihovny emWin z SEGGER a dual-core ladění prostřednictvím nástrojů ze systémů IAR, Keil, NXP Eclipse LPCXpresso IDE.

Jako první jsou dostupné obvody řady LPC4350 v provedení BGA-256 s integrovanou programovou pamětí SRAM s kapacitou 264 KB. Obvody jsou nyní dostupné prostřednictvím celosvětové sítě distributorů. Další obvody z řady s programovou pamětí Flash budou dostupné 1Q 2012.

Více informací na: http://www.nxp.com/news/press-releases/2011/12/nxp-ships-world-s-fastest-arm-cortex-m4-and-cortex-m3-microcontrollers.htmlGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007