. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Fórum průmyslu a vysokých škol ocenilo nejlepší diplomové a doktorské práce

Fórum průmyslu a vysokých škol ocenilo nejlepší diplomové a doktorské práce

Fórum průmyslu a vysokých škol a společnost Siemens ocenily nejlepší diplomové a doktorské práce studentů ekonomických a technických škol.

Fórum průmyslu a vysokých škol a společnost Siemens ocenily nejlepší diplomové a doktorské práce studentů ekonomických a technických škol. Ceny Siemens byly již po čtrnácté předány na slavnostním koncertu, který se uskutečnil v pražské Betlémské kapli. Soutěž se koná pod záštitou ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a ministerstva průmyslu a obchodu. Sedm nejlepších studentů si mezi sebe rozdělilo odměny ve výši 120 000 Kč.

Vítězné práce vybírá porota složená z prorektorů pro vědu a výzkum českých technických univerzit a zástupců společnosti Siemens. Pro přihlášení do soutěže je nutné splnit přísná kvalitativní kritéria. V letošním roce porota vybírala z více než stovky vysoce kvalitních prací přihlášených ze všech významných technických univerzit.

Ceny za nejlepší diplomové práce byly uděleny:

Ing. Milan Korda
České vysoké učení technické v Praze
Stochastic Model Predictive Control

Ing. Lukáš Pilný
Vysoké učení technické v Brně
Vysokorychlostní vrtání plechů z hliníkových slitin

Mgr. Jan Zeman
Univerzita Karlova v Praze
Biologické účinky rázových vln generovaných mnohokanálovým výbojem


Obr. 1: Zleva: Doc. Vojtěch Petráček z ČVUT a předseda hodnotící komise, Eduard Palíšek, generální ředitel Siemens ČR, a Martin Tlapa, náměstek ministra průmyslu a obchodu (druhý zprava) s autory nejlepších diplomových prací - Milanem Kordou, Lukášem Pilným a Janem Zemanem.

Ceny za nejlepší doktorské práce byly uděleny:

Dr. Ing. Jindřich Koubek, Ph.D.
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a Univerzita Paris-Est
Rovibrational study of DNO3 v5 band and collisional effect studies of CH3F microwave spectra with and without Stark effect

Ing. Jaroslav Siegl, Ph.D.
Západočeská univerzita v Plzni
Modelling of bodies contact

Ing. Walter Schrott, Ph.D.
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
Development of plastic microfluidic devices for detection of biological markers


Obr. 2: Zleva: Doc. Vojtěch Petráček z ČVUT a předseda hodnotící komise, Eduard Palíšek, generální ředitel Siemens ČR, a Martin Tlapa, náměstek ministra průmyslu a obchodu (zcela vpravo) s autory nejlepších doktorských prací - Jindřichem Koubkem, Jaroslavem Sieglem a Walterem Schrottem.

Cena za práce, které nalezly uplatnění v průmyslovém podniku skupiny Siemens:

Ing. Jaroslav Tichý
Univerzita Pardubice
Využití fotovoltaických článků k přímému napájení železničních vozidel


Obr. 3: Jaroslav Tichý (uprostřed) převzal ocenění za nejlepší práci, která našla konkrétní uplatnění v průmyslovém podniku Siemens, od Eduarda Palíška, generálního ředitele Siemens Česká republika, a Martina Tlapy, náměstka ministra průmyslu a obchodu.

Ceny Siemens s plaketou vynálezce Wernera von Siemens byly letos uděleny již po čtrnácté. V dosavadních ročnících bylo oceněno 183 studentů. Ve formě stipendií a finančních odměn Siemens podpořil mladé talenty celkovou částkou dosahující téměř pět milionů korun. Cena Siemens je jediným projektem svého druhu, který oceňuje mladé vědecké talenty nezávisle na škole, tématu či spolupráci s firemním sektorem (v případě obecných témat). Na soutěži spolupracují nejvýznamnějšími technické univerzity v České republice. Vítězné práce vybírá porota složená výhradně z prorektorů pro vědu a výzkum technických univerzit, jejím předsedou je doc. Vojtěch Petráček z ČVUT v Praze. Porota letos hodnotila více než stovku prací, které již prošly předvýběrem na jednotlivých univerzitách.

Fórum průmyslu a vysokých škol ČR, které bylo založeno v roce 1996, sdružuje největší průmyslové podniky v České republice, technické univerzity a průmyslové svazy. Cílem této instituce je intenzívní výměna zkušeností mezi teorií a praxí, která má kromě jiného v dlouhodobější perspektivě ovlivnit zaměření jednotlivých studijních oborů podle potřeb praxe. Současnými členy Fóra průmyslu a vysokých škol ČR jsou: Siemens s.r.o., Škoda, automobilová a.s., České vysoké učení technické v Praze, Technická univerzita v Liberci, Univerzita Pardubice, Univerzita Tomáš Bati ve Zlíně, Vysoká škola báňská - TU Ostrava, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Vysoké učení technické v Brně, Západočeská univerzita v Plzni a za průmyslové svazy Svaz průmysl u dopravy, Českomoravská elektrotechnická asociace, Český svaz zaměstnavatelů v energetice, Sdružení automobilového průmyslu, Svaz chemického průmyslu a Svaz podnikatelů ve stavebnictví.

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v Česku. Již 120 let je Siemens nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. Vytváří 10,5 tisíce pracovních míst, což jej řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2009/2010 obrat 30 miliard Kč. S objemem exportu, který dosáhl 17 miliard Kč, se Siemens v České republice řadí mezi největší exportéry. Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG, který je přes 160 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu, spolehlivost a mezinárodní působení. Siemens AG je největším poskytovatelem technologií šetrných k životnímu prostředí, které dosahují 28 miliard EUR – tedy více než třetinu jeho celkového obratu. Ve finančním roce 2009/2010 dosáhl Siemens obratu 76 miliard EUR a zaměstnával zhruba 405 tisíc zaměstnanců po celém světě. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz a http://www.siemens.com.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyce
Cena Siemens již po čtrnácté pro autory nejlepších diplomových a doktorských pracíGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

host
2. Dne 28. 03. 2013 v 14:35 zaslal host
Bez titulku
Také bych ráda dostala nějaké ocenění, ale potřebuji k tomu pomoct. Budu letos končit střední školu, vybrala jsem si zdravotní sestru, ale práce mě nenaplňuje, chtěla bych zkusit nějakou vysokou školu v Praze. Nevíte něco o této vso Praha? Budu moc ráda za každou Vaší odpověď.
vysoká škola obchodní


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TK4100ISO-CARD
ISO karta pro RFID R/O s frekvencí 125kHz ve standardu TK4100
Skladem od 8 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007