. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vysokofrekvenční spektrální analyzátor s CC430
18. února 2015 - 8:46 | Pandatron | Vysokofrekvenční spektrální analyzátor s CC430 | Komentářů: 7  

Vysokofrekvenční spektrální analyzátor s CC430

Projekt jednoduchého vysokofrekvenčního spektrálního analyzátoru s mikrokontrolérem CC430 a integrovaným vysokofrekvenčním rozhraním od společnosti Texas Instruments.

MSP-SA430-SUB1GHZ je spektrální analyzátor s obvodem CC430 od společnosti Texas Instruments, sestavený na základě referenčního návrhu, který může být snadno použit pro vývoj jednoduchých a cenově dostupných měřicích nástrojů pro VF aplikace v pásmu do 1 GHz. Dnes je stále více aplikací vybavených o bezdrátové komunikační rozhraní, čemuž do značené míry vděčíme i poměrně nízké ceně RF modulů. Bohužel vývoj a především měřicí a testovací vysokofrekvenční přístroje již tak levné nejsou.


Obr. 1: Kit vysokofrekvenčního spektrálního analyzátoru s CC430

Následující vysokofrekvenční spektrální analyzátor s obvodem CC430 přináší cenově dostupné řešení, které je schopné podstatně zkrátit dobu vývoje a ušetřit peníze za drahé měřicí přístroje. Celý analyzátor je koncipován jako jednoduché USB plug-and-play zařízení s vysokým výkonem a přitom jednoduchým ovládáním prostřednictvím grafického uživatelského rozhraní, které je k dispozici volně ke stažení.

Základní technické parametry:
 • Základem analyzátoru je sub-1GHz CC430 MCU
 • CC4300/MSP-SA430-SUB1GHZ podporuje tyto frekvenční pásma:
  300 – 348 MHz
  389 – 464 MHz
  779 – 928 MHz
 • Nejmenší frekvenční krok: 397 Hz (typ.)
 • Maximální úroveň vstupního signálu: typ -40 dBm (rozsah lze rozšířit pomocí attenuátoru)
 • Nejmenší detekovatelná úroveň: typ -100 dBm
 • Velikost rozlišení: 0,5 dB
Systémové požadavky:
 • Rozlišení obrazovky 800 x 600 min., lépe však 1024 x 768
 • Podporované OS: Windows® XP 32 bit, Windows® Vista 32/64 bit, Windows® 7 32/64 bit
 • Úložný prostor: 200 MB volného místa na HDD
 • Jeden volný USB 2.0 port pro připojení analyzátoru

Základem analyzátoru je mikrokontrolér CC430, který je založený na integrovaném SoC SA430 a sub-GHz RF čipem rodiny CC1101. Na následujícím obrázku je uvedené vnitřní blokové schéma obvodu CC430.


Obr. 2: Vnitřní blokové schéma obvodu CC430F6137

Základní funkce spektrálního analyzátoru pak vycházejí z volně dostupného open-source uživatelského rozhraní (GUI) a patří mezi ně: Flexibilní rozhraní, umožňující vývojářům nastavení požadovaného frekvenčního a amplitudového rozsahu měření. Konfigurovatelné plynulé měření pásma, nebo operace s jednotlivými snímky.


Obr. 2: Volně dostupné open-source uživatelské rozhraní

GUI dále umožňuje zobrazení až čtyř samostatných stop, konfigurovatelných například na maximální, průměrné nebo skutečné hodnoty. Pro snazší orientaci a odečítání hodnot jsou dostupné značky, které lze ovládat buď ručně pomocí kolečka myši, nebo mohou být automaticky přichycené například jako detekce maximální hodnoty.


Obr. 3: Změřený frekvenční průběh signálu

Stejně tak lze GUI konfigurovat pro zobrazení mřížky, volitelných štítků, inverzních barev a dalších možností. Naměřený průběh lze uložit do souboru jako obrázek PNG nebo exportovat přímo do PDF formátu, stejně tak lze exportovat samotné hodnoty. Veškeré provedené nastavení lze uložit jako profil pro opakované použití.


Obr. 4: Blokové schéma spektrálního analyzátoru s obvodem z řady CC430

Dostupnost a cena:
Uvedený spektrální analyzátor MSP-SA430-SUB1GHZ je u společnosti Texas Instruments dostupný jako kompletní a oživený kit. Dodáván je včetně základního příslušenství, jako je anténa, USB kabel, CD s GUI aplikací a dokumentací. Cena sady se pohybuje pod 250 USD a kromě TI eStore je na našem trhu dostupná prostřednictvím sítě autorizovaných distributorů a společnosti Mouser.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Sub-1 GHz RF Spectrum Analyzer Tool
Spectrum Analyzer (MSP-SA430-SUB1GHZ) User's Guide
Real-time spektrální analyzátory
Spektrální analyzátor s PIC32GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (7):

Zobrazit starší 30 dnů (7)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth modul BTM-112
BTM-112 je snadno dostupný Bluetooth modul výrobce Rayson.
Skladem od 208 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007