. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vlastní projekt na ISS zaujal 5500 týmů
12. prosince 2011 - 7:00 | Pandatron | Vlastní projekt na ISS zaujal 5500 týmů | Komentářů: 0  

Vlastní projekt na ISS zaujal 5500 týmů

Kosmonauti ESA plus manažeři projektů Google a YouTube spojí dne 30. listopadu své síly, aby představili to nejlepší z klání „Space Lab“. To představuje výzvu pro studenty z celého světa, aby navrhli a vytvořili vědecký experiment pro Mezinárodní kosmickou stanici.

Projekt „Space Lab“ (viz článek Dostaňte svůj projekt na ISS) byl zahájen před pouhými sedmi týdny, přičemž dnes už čítá 5500 návrhů experimentů, které předložili jak jednotlivci, tak týmy – a projektu věnovaná stránka na YouTube zaznamenala rekordních čtrnáct miliónů návštěvníků.

Space Lab je projekt, který podporuje ESA, ovšem vznikl jako společná platforma YouTube, NASA, japonské JAXA, společnosti Space Adventures a Lenovo. Jeho cílem je nabídnout studentům z celého světa možnost navrhnout experiment, který by se následně uskutečnil na Mezinárodní kosmické stanici.

Čtrnáct miliónů návštěvníků stránky Space Lab
„Koncem listopadu mělo počítalo návštěvníků projektu Space Lab na webové stránce YouTube dechberoucích čtrnáct miliónů shlédnutí,“ uvádí ředitel komunikace v ESA Fernando Doblas.

„Díky velkému množství výborných nápadů a myšlenek, které často přicházejí právě z Evropy, se rozhodli partneři projektu Space Lab prodloužit uzávěrku pro navrhování experimentů ze 7. na 14. prosince.“

Poslední listopadový den ve středisku kosmonautů ESA
Ve středu 30. listopadu se kosmonauti ESA Frank De Winne, Reinhold Ewald, Christer Fuglesang, Thomas Pesquet a Timothy Peake přidají k manažerům ze společností Google a YouTube, aby představili nejzajímavější nápady zástupcům médií přímo v Evropském středisku kosmonautů v Kolíně nad Rýnem.

Specialisté ESA budou zároveň připraveni diskutovat o aktuálních výzkumech ESA na Mezinárodní kosmické stanici.

Vrcholem setkání bude prezentace vybraných evropských studentských návrhů projektů v rámci akce „Space Lab“. Prezentace budou živě vysílané skrze Livestream.com/eurospaceagency.

O projektu Space Lab
Studenti od čtrnácti do osmnácti let se mohou jednotlivě nebo v tříčlenných týmech přihlásit ve formě videa a popsat svůj experiment na stránkách YouTube.com/spacelab.

Panel významných vědců, kosmonautů a učitelů, mezi nimiž nebude chybět uznávaný profesor Stephen Hawking, kosmonauti Frank De Winne, Samantha Cristoforetti a Timothy Peake z ESA, Leland Melvin z NASA, Akihiko Hoshide z JAXA, Chris Hadfield z Kanadské kosmické agentury (Canadian Space Agency) a zakladatel Slunečního cirkusu (Cirque du Soleil) Guy Laliberté, budou rozhodovat o návrzích, které předloží členové komunity YouTube.

Šest regionálních vítězů se v březnu 2012 sejde v USA, aby „okusili“ stav beztíže během krátkodobých letů na palubách letadel a získali další ocenění.

Pro evropské finalisty je jako ocenění nachystána návštěva výcvikového zařízení v Evropském středisku kosmonautů. V jejím rámci se uskuteční setkání s vědeckými pracovníky a osobní prohlídka, kterou provedou evropští kosmonauti.

Na závěr budou oznámeni dva globální vítězové, jejichž experimenty zamíří na Mezinárodní kosmickou stanici. Zde se dočkají realizace v létě 2012: vše bude samozřejmě živě vysíláno přímo z vesmíru na YouTube.

Odkazy & Download:
Domovská stránka ESA
Česká kosmická kancelář
Dostaňte svůj projekt na ISS
ESA joins YouTube Space Lab student space competition
YouTube Space Lab student space competition - rules and timelineGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Aktivní GPS anténa 2JM011
Aktivní anténa GPS zajišťuje kvalitní a čistý signál i za zhoršených podmínek.
od 172 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007