. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Systémy sledování vlakových nádraží
16. prosince 2011 - 7:49 | Pandatron | Systémy sledování vlakových nádraží   verze pro tisk

Systémy sledování vlakových nádraží

Ruku v ruce se stoupajícím počtem cestujících, kteří využívají služeb podzemních železniční stanic, stoupá zde i úroveň požadované bezpečnosti. Kromě klasického nebezpečí v podobě pádu cestujících pod projíždějící vlak, zde existuje celá řada dalších rizikových faktorů, jako je například neoprávněný vstup, otevřený oheň či jiné nehody. Cílem technického zabezpečení je tedy minimalizace těchto bezpečnostních rizik, jejich rychlá detekce a bleskové řešení vyhodnocené situace. K tomuto účelu v podzemních železničních stanicích slouží systém bezpečnostních kontrolních prvků, navržených speciálně pro tyto aplikace.

Typické bezpečnostní monitorovací systémy podzemní železniční stanice se skládají z bezpečnostních monitorovacích a detekčních subsystémů. Všechny tyto subsystémy se obvykle spoléhají na dostatečné množství vstupních senzorů. Takže například v subsystému bezpečnostní kontroly jsou využity obrazové snímací prvky, určené pro sledování a hlídání před neoprávněným vstupem, za detekci požáru jsou zodpovědné detektory kouře a teplotní senzory a detekci toxických plynů zajišťují detektory jedovatých plynů. Detekční a dveřní subsystémy obsahují řadu senzorů, jako jsou kupříkladu infračervené a laserové senzory, světelné závory a čidla, hlídající běžně nepřístupná místa.

Ne všechny železniční stanice jsou však vybaveny moderním vizuálním monitorovacím systémem. V takových případech se k detekci překážky v kolejích využívá vyhrazených železničních systémů, skládajících se z laserových senzorů a obrazových snímačů. Jakmile dojde k detekci pádu cestujícího nebo jiné překážky do kolejiště, vyvolá se zvuková a světelná signalizace, informující o problému strojvedoucího vlaku, který začne okamžitě brzdit.

Samozřejmě, jak se technologie vyvíjejí, bude i nadále počet a typ senzorů, používaných pro zajištění bezpečnosti v podzemních železničních stanicích stoupat. V budoucnu tak není vyloučeno ani nasazení spolehlivé, plně automatické a inteligentní monitorovací platformy, zajišťující bezpečnější a pohodlnější cestování lidí po celém světě.

Více informací na: http://cz.farnell.com/...GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007