. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
CadSoft představuje EAGLE V6 CadSoft
20. ledna 2012 - 6:00 | Pandatron | CadSoft představuje EAGLE V6 CadSoft | Komentářů: 6  

CadSoft představuje EAGLE V6 CadSoft

V pořadí již šestá verze jednoho z neoblíbenějších návrhových software pro elektrotechniky - EAGLE společnosti CadSoft slibuje lepší účinnost a celkově větší produktivitu.

Společnost CadSoft oznámila oficiální vydání nové verze počítačového návrhového systému CAD (Computer Aided Design) EAGLE verze 6, určeného pro návrh desek s plošnými spoji na profesionální úrovni. Výrobce slibuje flexibilnější software, který díky novým funkcím přinese konstruktérům výraznější úsporu drahocenného času při návrhu elektrických obvodů a desek s plošnými spoji. Jedná se především o různé optimalizační funkce a implementace podpůrných funkcí, jako je například vedení spojů v okolí krystalu a BGA, směrování diferenciálních signálů, automatické generování časovacích spojů (meandrů) či rozšířená podpora pokročilých maker. Rovněž v nejnovější verzi nechybí ani automatické měření tloušťky prvků, dělení měděných polygonů a rozšíření schopností funkce „Vložit“.

Aplikace se skládá z editoru elektronických obvodů, editoru plošných spojů a automatické návrhové funkce (auto-routeru), které jsou součástí jediného rozhraní. Výhodou je přehledný a snadno použitelný software, který může běžet na na operačních systémech Windows, Linux a Mac.

EAGLE CAD verze 6 nejen že aktivně pomáhá při návrhu DPS, ale návrháři mohou ušetřit čas i tím, že poskytuje přímé spojení s ověřenými výrobci desek s plošnými spoji. Vysoké flexibility a užitného výkonu se dosahuje použitím vlastních jazykových programů (programy ULP - User Language Programs), řady konfiguračních a rozšiřujících funkcí, jako je například 3D vizualizace, simulace či uživatelský export dat. Na webových stránkách je pro vývojáře připravena celá řada jazykových přizpůsobení, ukázkových projektů a další souborů, které jsou volně ke stažení.

Co je v EAGLE verze 6 nového?

Revidovaná struktura XML databáze

  • Čtení, úprava a analýza dat mimo systém EAGLE

Nová struktura XML databáze podporuje psaní skriptů, které definují vlastnosti daného projektu. Díky tomu je možné snadno provádět změny projektu, import dat z jiných projektů či dokonce konvertovat data z jiných formátů. EAGLE je jedním z prvních komerčních CAD nástrojů, které používají ASCII XML datovou strukturu. Tím se z něj stává maximálně flexibilní, jednoduše použitelný systém pro navrhování plošných spojů.


Obr. 1: Jednou z novinek je rovněž podpora 3D vizualizace

Opakovaně použitelné projekty

  • Přesouvání / kopírování schematických obvodů / plošných spojů pomocí propracované funkce „Vložit“

Uživatel může nyní zkopírovat kompletní projekt, skládající se ze schematických obvodů a plošných spojů, do jiného projektu. Automaticky dojde k úpravě seznamu komponent a označení jednotlivých signálů tak, aby byly plně v souladu schématu s deskou. Díky tomu je možné jednoduše navrhovat především tzv. multi-kanálová zařízení, ve kterých se opakují stejné bloky. V takovém případě stačí navrhnout motiv DPS pouze pro jeden kanál a ten poté zkopírovat na další kanály.

Vylepšené stopy

  • Optimalizace funkce operací undo / redo
  • Vedená diferenciálních párů vodičů s vložením časovacích prvků
  • Propracovaná podpora BGA oblastí

Ve všech výše uvedených bodech jsou vidět výrazné změny a nové funkce, kterými optimalizovaný EAGLE CAD editor podporuje rychlý a kvalitní návrh DPS.

Kromě toho se zdokonalila i zpráva všech dokumentů s popisem projektu, anebo je možné využít schopnosti vytváření vlastních kontextových menu. To je užitečné především pro často používané povely nebo kombinace příkazů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

EAGLE PCB Software
Schematic Editor
GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (6):

Zobrazit starší 30 dnů (6)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M66 QUECTEL
Quad-Band GSM/GPRS SMD modul s Bluetooth a rozměry 15,8 x 17,7 mm.
Skladem od 289 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007