. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Obvody Snapdragon S2 a S3 s podporou GPS i GLONASS
22. prosince 2011 - 7:02 | Pandatron | Obvody Snapdragon S2 a S3 s podporou GPS i GLONASS   verze pro tisk

Obvody Snapdragon S2 a S3 s podporou GPS i GLONASS

Společnost Qualcomm se ve svých mobilních procesorech Snapdragon S2 a S3 rozhodla zdokonalit schopnosti určení přesné polohy. V současné době je všech podobných čipových sadách k tomu účelu používáno datové sítě GPS, skládající se z 24 družic. Brzy k nim však přibude i plná podpora 27 družic sítě ruského systému GLONASS.

Aby bylo v současné době možné určit polohu nejčastěji spotřebního zařízení či smartphonu, je nutné mít k dispozici signály alespoň od čtyř satelitů systému GPS. Satelity jsou rozloženy po celé Zemi a jsou v neustálém pohybu. Ovšem jsou situace, kdy i příjem dat od pouhých čtyř satelitů je komplikovaný, zejména se jedná o použití zařízení v městské zástavbě, a určení polohy je tak časově velmi náročné. S přidáním 27 družic ruského systému GLONASS umožňuje přesnější a rychlejší určení polohy kdekoliv na Zemi. Navíc, použitím dat ze dvou satelitních sítí, lze dosáhnout přesnosti určení polohy až na dva metry.

Další výhodou by pak mohlo být i zvýšení životnosti napájecí baterie. Podpora systému GLONASS je aktivní pouze tehdy, kdy není procesor Snapdragon schopen získat dostatečné množství informací z družic sítě GPS. Zdá se, že výsledkem všeho budou první čipy, které poskytnou rychlejší určení zeměpisných souřadnic při nižší spotřebě energie.

Více informací na: http://www.qualcomm.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Neděle, 25. června 2017, 25. pracovní týden
EUR = 26,295   USD = 23,530
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007