. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová kompresní technika pro CCTV
10. ledna 2012 - 7:58 | Pandatron | Nová kompresní technika pro CCTV   verze pro tisk

Nová kompresní technika pro CCTV

Plextek of Cambridge (Velká Británie) vyvinula novou řadu kodeků, řešících problém nedostatečné kvality obrazu, který je synonymem většiny bezdrátových systémů CCTV. Je sice pravdou, že základem každého monitorovacího systému jsou vysokorychlostní pevné sítě, ovšem ne vždy je možné vést datový kabel až k samotné kameře. V tu chvíli je třeba použít technologie bezdrátových spojů, které se zakládají nejčastěji na standardních technikách H.264 a JPEG2000 a zbytečně do obrazu vnášejí značný šum a zvyšují latence.

Výsledkem je přerušované a rozmazané video, které znehodnocuje celý systém, neboť ztěžuje identifikaci pachatele. Nyní specialisté společnosti Plextek, díky úzké spolupráci se zákazníky, vyvinuli nový zjednodušený kodek, který je založen na algoritmu JPEG2000 a pro zlepšení grafického výkonu bezdrátového systému obsahuje rozšířené kompresní techniky.

Nové kodeky jsou určené především pro bezdrátové systémy s velmi nízkou datovou propustností, i včetně starších systémů a infrastruktury. Zároveň Plextek implementoval technologii úspory energie, platnou pro celý systémový řetězec od analogového zpracování až po modulaci, nebo flexibilní podporu datových sítí.

Vložením inteligentní techniky analýzy obrazu pro zpracování důležitých vizuálních informací přímo v HD kameře lze získat kvalitní obrazový zdroj i při použití mnohem nižší přenosové rychlosti, než jakou vyžaduje technologie full HD. Proto lze díky tomuto systému využít výhody HD i v případě omezené šířky pásma.

Více informací na: http://www.plextek.com/technology-consulting/image-processing.htmlGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007