. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
TP-LINK a SamKnows realizují srovnávací test širokopásmového připojení k internetu v EU

TP-LINK a SamKnows realizují srovnávací test širokopásmového připojení k internetu v EU

Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, spojila pro léta 2011 – 2014 síly se společností SamKnows, specialistou na testování rychlosti připojení k internetu, aby z pověření Evropské komise společně realizovaly celoevropský projekt mapování a měření rychlosti širokopásmového přístupu k internetu.

Společnost TP-LINK, celosvětový dodavatel domácích a SOHO síťových produktů, spojila pro léta 2011 – 2014 síly se společností SamKnows, specialistou na testování rychlosti připojení k internetu, aby z pověření Evropské komise společně realizovaly celoevropský projekt mapování a měření rychlosti širokopásmového přístupu k internetu. Do měření se lze zaregistrovat pod následujícím odkazem: http://www.samknows.eu/index.php.

Cílem projektu je představit poskytovatelům připojení k internetu (ISP), regulátorům a spotřebitelům přesný obraz o současných možnostech připojení v rámci celé Evropské unie. Zjištěné výsledky budou použity pro sestavení celoevropské koncepce, jejímž cílem je zajistit budoucí plánování a transparentnost trhu pro spotřebitele, kteří využívají širokopásmové připojení k internetu. V návaznosti na úspěch předchozích aktivit společnosti SamKnows realizovaných ve spolupráci s organizacemi Ofcom (Spojené království) a Federal Communications Commission (USA) byla společnost TP-LINK vybrána jako dodavatel také pro tento projekt, který probíhá ve všech členských zemích EU a v dalších třech nečlenských zemích Evropy*.

Základní testovací prvek představuje modifikovaný bezdrátový směrovač TP-LINK TL-WR741ND Wireless N, který je postupně dodáván celkem 10 000 dobrovolníkům ze zúčastněných zemí. Jedná se o kombinovaný produkt pro kabelové/bezdrátové připojení k síti spojující směrovač a 4portový přepínač. Bezdrátový směrovač Wireless N je kompatibilní se standardy 802.11b/g/n a dosahuje maximální teoretické přenosové rychlosti až 150 Mbit/s. Zařízení žádným způsobem nemonitoruje aktivity dobrovolníků na internetu ani neukládá osobní údaje či jiné informace, podle nichž by bylo možné účastníky projektu identifikovat.

Eric Wang, oblastní manažer společnosti TP-LINK pro Spojené království, k projektu uvedl: „TP-LINK neustále hledá další prostor pro realizaci inovací a podpory trhu. Jsem si jist, že projekt měření rychlosti připojení k internetu v EU přinese výsledky, které pomohou nasměrovat budoucí vývoj kvalitní konektivity.“

„Společnost TP-LINK jsme si vybrali kvůli kvalitě a spolehlivosti jejích produktů. S rozvojem globálního trhu širokopásmových produktů vnímáme TP-LINK jako předního inovátora, což nás vedlo k výběru tohoto výrobce pro naši studii prováděnou jménem Evropské komise. V rámci partnerství se společností SamKnows se TP-LINK přidá k rostoucímu počtu firem, které se podílejí na vývoji softwaru k měření výkonu pro SamKnows, aby zákazníci k této důležité technologii získali volný přístup,“ nechal se slyšet Alex Salter, generální ředitel SamKnows.

* Společnost SamKnows pro svůj projekt hledá dobrovolníky v následujících zemích: Rakousko, Belgie, Kypr, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Nizozemí, Malta, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie a také Chorvatsko, Island a Norsko.

O společnosti SamKnows
SamKnows založil v roce 2003 softwarový vývojář Sam Crawford jako webovou stránku s informacemi pro spotřebitele zaměřenou na propagaci rychlého připojení k internetu. V roce 2008 Sam vyvinul technologii pro měření šířky pásma, kterou bezplatně poskytl spotřebitelům ve Spojeném království a USA. V průběhu měření rychlosti připojení k internetu ve Spojeném království společnost SamKnows zjistila, že výkon v širokém pásmu dosahoval méně než 50 % rychlostí uváděných poskytovateli.

Zdroj: Měřte své širokopásmové připojení s přesnostíGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 19. 06. 2012 v 14:21 zaslal host
Bez titulku
Nemáte někdo k dispozici výsledky?


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232F - převodník USB-UART, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
Skladem od 290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007