. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Certifikáty pro Eni Česká republika
21. února 2012 - 5:10 | Pandatron | Certifikáty pro Eni Česká republika | Komentářů: 0  

Certifikáty pro Eni Česká republika

Nezávislá certifikační a inspekční společnost Bureau Veritas Czech Republic udělila společnosti Eni Česká republika certifikáty systému managementu kvality, bezpečnosti práce a životního prostředí podle standardů ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001.

Tyto certifikáty jsou udělovány na základě auditu u hodnocených firem a Eni je získala za individuální a kvalitní řešení pro velkoodběratele i koncové spotřebitele v České republice i v zahraničí prostřednictvím nabízených ropných produktů, speciálních chemikálií a s tím spojeným zákaznickým servisem a technickým poradenstvím.

Ocenění podle těchto mezinárodně uznávaných norem je pro každou certifikovanou firmu významným uznáním i pobídkou pro její další rozvoj. Udělený certifikát – za předpokladu následného uspokojivého udržování funkčnosti systému managementu - platí po tři roky do 17. ledna 2015.

Společnost Eni jako jedna z prvních zahraničních petrolejářských společností zahájila svou působnost na území tehdejšího Československa a v srpnu roku 1991 došlo k zapsání obchodní firmy Agip Československo, a.s. do obchodního rejstříku. Společnost byla zaměřena zejména na výstavbu nových a rekonstrukci zakoupených čerpacích stanic pohonných hmot. Jako součást celosvětového koncernu Eni S.p.A. v České republice zaměstnává přibližně 100 zaměstnanců.

Společnost Bureau Veritas Czech Republic, spol. s r.o. je součástí mezinárodní skupiny Bureau Veritas, která je lídrem celosvětového certifikačního trhu a poskytuje komplexní služby v oblastech kvality, hygieny, bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, životního prostředí a společenské odpovědnosti. Na území České republiky je zastoupena již přes 100 let a zaměstnává více než 100 profesionálů.

O společnosti Eni Česká republika, s. r.o.
Eni je integrovaná energetická společnost. V současné době působí v 79 zemích a má přibližně 80 000 zaměstnanců. Zabývá se výzkumem, výrobou, přepravou, zpracováním a prodejem ropy a zemního plynu, petrochemií, strojírenstvím i stavebnictvím.

Eni Česká republika, s.r.o. je společnost 100% vlastněná Eni S.p.A prostřednictvím jejích poboček Eni International B.V., Amsterdam a Eni Oil Holdings B.V., Amsterdam.
Na českém trhu působí od svého založení 30.srpna 1991. Zaměstnává vysoce kvalifikované odborníky a podniká v oblastech rafinace, distribuce a prodeje.
V roce 1994 společnost zakoupila 16,33% podíl v České rafinérské v rámci konsorcia IOC. Eni S.p.A se podílí na jejím řízení a má nárok využívat jednotlivé výrobní jednotky České rafinérské podle odpovídajícího vlastnického podílu Eni International BV, který v současné době činí 32,445%.

O rok později byla v rámci privatizace zakoupena plnírna LPG v Karlových Varech spolu s dalšími sklady.
V roce 2002 byla zakoupena společnost Tamoil Praha, s.r.o. a v rámci této akvizice bylo převzato do správy 23 čerpacích stanic společnosti Tamoil.
V roce 2003 se společnost Agip stala jedním z procesorů v České rafinérské a.s. a začala nakupovat ropu svým jménem a prodávat veškerou produkci vycházející z procesu rafinace v objemu odpovídajícím jeho podílu v České rafinérské. V roce 2007 byla zakoupena společnost ESSO a v rámci této akvizice došlo k převzetí 43 čerpacích stanic ESSO a provozu AVIO v prostorách Letiště Praha – Ruzyně. V tomto roce došlo také k navýšení podílu v České rafinérské na 32,34%.
V lednu 2010 se změnil název společnosti. Stalo se tak na základě procesu racionalizace značek a přijetí jednotné značky Eni pro holding a další podniky koncernu Eni S.p.A.

V současné době přináší Eni do České republiky nejen špičkové výrobky a služby, ale i celosvětové zkušenosti a nejnovější poznatky z petrochemického průmyslu. Vyvíjí v České republice řadu aktivit. K nejdůležitějším patří výstavba a provozování sítě čerpacích stanic, rafinérská činnost a velkoobchod s petrochemickými produkty. Eni má také významný podíl na trhu olejů a maziv pro automobilové i průmyslové aplikace, dodávky provozních kapalin, prodej LPG, topných olejů a asfaltů.

Celosvětově působí společnost Bureau Veritas ve 140 zemích, kde má síť 900 kanceláří a laboratoří. Přes 48 tisíc jejích zaměstnanců poskytuje služby více než 400 tisícům klientů.

Mezi hlavní služby, které v České republice poskytuje, patří certifikace systému managementu a výrobková certifikace, inspekce potravin a zemědělských komodit, testování a laboratorní analýzy, technické inspekce v průmyslu, periodické kontrolní služby provozovaných zařízení, kontrolní činnosti ve stavebnictví, služby v oblasti lodního průmyslu, kontrolní služby pro finanční sektor, školení a vzdělávání.

Služby nejsou zaměřeny na vybraná odvětví nebo tržní segmenty, ale jsou poskytovány napříč odvětvími bez ohledu na jejich rozsah či charakter. Pro specifické případy jsou využíváni zahraniční auditoři, inspektoři a další experti.

Odkazy & Download:
Eni Česká republikaGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO4R - USB - 4x relé + 4x vstupy
Modul PUSBIO4R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 735 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007