. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
České nanotechnologické firmy pronikají na japonský trh

České nanotechnologické firmy pronikají na japonský trh

Mezinárodní veletrh Nano tech 2012, který se konal od 15. do 17. února 2012 v Tokiu, potvrdil silnou pozici české nanotechnologie ve světě. Veletrh českým firmám přinesl nové možnosti spolupráce.

České firmy a instituce na jedné z nejvýznamnějších akcí v dané oblasti se představily v historicky prvním českém pavilonu a z Japonska si přivezly řadu nových poznatků, důležitých kontaktů a příležitostí pro další rozvoj. Navíc českou společnost Advanced Materials – JTJ s.r.o. organizátor veletrhu vyhodnotil jako firmu s největším potenciálem pro japonské partnery.

Účast desítky českých firem a institucí na nanotechnologickém veletrhu společně zorganizovaly agentury CzechInvest a CzechTrade. K realizaci akce přispělo také Velvyslanectví ČR v Japonsku. „Historicky prvnímu českému pavilonu na veletrhu předcházely naše návštěvy na několika předchozích ročnících, kdy jsme sbírali informace a připravovali prostor pro úspěšnou prezentaci,“ konstatuje generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek. „Díky tomu se letos český pavilon mohl srovnávat se špičkou zúčastněných evropských pavilonů.“

Na Nano techu 2012 se prezentovaly jak zaběhnuté české nanotechnologické společnosti, tak i nové startupy a spin-off společnosti českých univerzit. Navázaly zde spolupráci s japonskými i světovými partnery. Zájem o spolupráci s českými subjekty vyjádřila například University of Illinois at Urbana nebo NanoTechnology Research Association.

Výrazný úspěch na veletrhu Nano tech 2012 zaznamenala firma Advanced Materials – JTJ s.r.o. vyvíjející a vyrábějící fotokatalytické nátěrové hmoty. Organizační výbor veletrhu ji vybral jako strategický subjekt s největším potenciálem pro japonské partnery. „Zúčastnili jsme se díky tomu řady důležitých schůzek s místními firmami a částečně nám byly kompenzovány i cestovní náklady,“ říká jednatel a ředitel firmy Advanced Materials – JTJ s.r.o. Jan Procházka. „Celkem se nám podařilo navázat přes čtyřicet nových kontaktů, z nichž zhruba deset mělo seriózní zájem o licenci našich fotokatalytických nátěrů v Japonsku, Hong Kongu, Taiwanu, Malajsii a Mongolsku,“ dodává.

Už podruhé se veletrhu zúčastnila společnost Pardam s.r.o., výrobce keramických nanovláken, která pro ni do celého světa distribuuje společnost Kertak Nanotechnology. „S konkrétními představami o využití našich materiálů nás na veletrhu oslovili zástupci tří největších japonských společností Toshiba, Panasonic a Mitsubishi,“ říká generální ředitel společnosti Pardam s.r.o. Daniel Možíš.

Zlínské firmě SPUR a.s., která vyvíjí a vyrábí laboratorní i výrobní linky na přípravu nanovláken a filtrační materiály na nanovlákenné bázi, se podařilo navázat kontakty z komerční i akademické oblasti z Asie i Evropy. „Potěšilo nás zejména zjištění, že naše produkty snesou srovnání s konkurenčními výrobky i v těch nejpřísnějších kritériích. Velký zájem jsme zaznamenali o antibakteriální filtrační materiály,“ říká generální ředitel společnosti SPUR a.s. Tomáš Dudák.

Zájmu návštěvníků se těšila i unikátní nanovlákenná membrána vyvinutá společností Nanoprotex s.r.o. za podpory Technické univerzity v Liberci, Fakulty textilní. „Její vlastnosti ji předurčují k využití hlavně pro outdoorové, sportovní a armádní účely,“ říká za Technickou univerzitu v Liberci Roman Knížek, který se na vývoji membrány podílel. Spuštění průmyslové výroby připravuje firma Nanoprotex s.r.o. v tomto roce.

Na letošní ročník veletrhu Nano tech zavítalo 45 024 návštěvníků, v 780 výstavních buňkách se zde prezentovalo 500 firem a institucí. „Na základě úspěchu a zájmu českých firem byly rezervovány prostory pro český pavilon i na následující ročník,“ dodává generální ředitel CzechInvestu Miroslav Křížek.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
Nové technologie - výzkumné centrum
České nanotechnologické firmy pronikají na japonský trh
V iQparku v Liberci začala celostátní soutěž pro základní a střední školy „Co víš o nanovláknech?“GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
MRF24J40MA
MRF24J40MA je certifikovaný 2,4 GHz IEEE 802.15.4 bezdrátový modul transceiveru.
od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007