. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nástroj pro 3D vizualizaci DPS
6. března 2012 - 7:50 | Pandatron | Nástroj pro 3D vizualizaci DPS   verze pro tisk

Nástroj pro 3D vizualizaci DPS

V zájmu umožnit konstruktérům DPS vytvářet virtuální modely prototypů svých návrhů, vytvořila skupina element14 aplikaci konvertoru EagleUp 3D. Jeho cílem je podpora exportu klasických 2D návrhů DPS z prostředí z EAGLE CADSOFT do aplikace Google SketchUp, umožňující přesnou 3D simulaci prototypu. Ruku v ruce se stálým zmenšováním elektronických součástek a více ergonomickém návrhu moderních DPS bývá stále složitější vhodné rozmístění a vedení, vyžadující velmi přesné rozvržení během návrhového procesu.

S tlakem zkrátit čas uvedení nových produktů na trh, je nesmírně cenná jakákoliv přímá podpora. Jediným kliknutím lze návrh DPS urychlit převodem do realistické podoby desky, která může být ihned podrobně prověřena i z mechanického pohledu. 3D model návrhářům navíc umožňuje v jednom modelu kombinovat více desek s plošnými spoji, což je výhodné především pro kontrolu správného umístění všech konektorů a jiných vysokých komponent. Rovněž může být model použit k vyhodnocení proudění vzduchu kolem celé desky či z pohledu testovacích a montážních bodů.

Na webové stránce výrobce lze rovněž zajistit převod mechanických modelů z STEP a IGES a v případě potřeby lze celý výsledek simulace ve formátu STEP exportovat do jiných MCAD nástrojů. EagleUp je psán jako EAGLE ULP (User Language Program), umožňující snadné přizpůsobení konkrétním potřebám dané aplikace.

Zájemci jistě uvítají, že i samotný skriptovací jazyk EAGLE ULP je jednoduchý (C syntax) a nabízí přístup ke všem informacím o návrhu. Importní pluginy jsou ve SketchUp psané za pomocí skriptovacího jazyka Ruby. K dispozici jsou veškeré zdrojové kódy.

Všechny nástroje, potřebné pro EagleUp, jsou na následující adrese zdarma ke stažení pro platformu Windows i Mac OS.

Více informací na: http://eagleup.wordpress.com/installation-and-setup/GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007