. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Revoluční autoalarm EMA
9. března 2012 - 8:00 | Pandatron | Revoluční autoalarm EMA | Komentářů: 8  

Revoluční autoalarm EMA

Česká firma FLAJZAR, s.r.o. představí na veletrhu AMPER nové, skutečně revoluční zabezpečovací zařízení - GSM alarm pro automobily s názvem EMA (electronic micro alarm).

Počet krádeží automobilů neustále narůstá, protože většina majitelů zabezpečení žádným způsobem neřeší. A vzhledem k ekonomické situaci se není čemu divit. Lidé mnohdy nemají volné mnohatisícové částky na zakoupení zabezpečovacího zařízení a potom další tisíce na jejich odbornou montáž. Kradou se automobily u nákupních center, na benzínových pumpách, v ulicích měst.

A to by se mohlo již brzy změnit!


Obr. 1: GSM alarm pro automobily s názvem EMA

Česká firma FLAJZAR, s.r.o. představí na veletrhu AMPER nové, skutečně revoluční zabezpečovací zařízení - GSM alarm pro automobily s názvem EMA (electronic micro alarm). Zařízení, které nemá ve světě obdoby, zařízení, které za velmi nízkou cenu zabezpečí libovolný vůz.

Geniální myšlenka spočívá ve využití „cigaretového“ palubního konektoru, který je součástí každého vozu. EMA, miniaturní alarm, který se do konektoru jednoduše zasune. Po dobu jízdy je dobíjen, po zaparkování a odpojení napájení z konektoru EMA vůz začne zcela automaticky hlídat. Obsahuje totiž v malém těle nejen již zmíněný konektor, ale i kompletní GSM komunikátor, tříosý akcelerometr, detekuje otřesy vozidla, rozbití skla, prudký náraz do vozu (například při parkování na přecpaných parkovištích u nákupních center), může detekovat neoprávněné startování vozu a díky konektoru lze k EMĚ připojit další pohybový externí senzor zcela miniaturních rozměrů, který navíc spolehlivě oznámí vstup neoprávněné osoby do vozu. Řada možností a kombinací pro zaručení maximální odolnosti proti falešným poplachů, vše řízeno výkonným procesorem s řadou filtrovacích algoritmů.


Obr. 2: Externí miniaturní senzor pohybu

A jak to funguje od zakoupení až po hlídání? Popíšeme jeden z možných scénářů používání, i když na výběr jich máte několik. Ale tento – automatický – je nejpohodlnější:

Vše je velmi jednoduché, intuitivní. Pokud jste naprostý laik nemusíte vůbec nic nastavovat. Prostě a jednoduše, po vybalení EMY z krabičky, vložíte do držáku SIM kartu. Vložením SIM karty se EMA zapne a přihlásí ke GSM síti. Nyní stačí EMU prozvonit z Vašeho mobilu, ta si uloží Vaše telefonní číslo jako osoby, která je oprávněna alarm ovládat. A v tomto základním režimu je EMA připravena chránit Váš vůz.

Další možností je nastavit EMU pomocí přehledného programu pro PC – EMA config, kde je možné si jednoduše všechny funkce nastavit, doplnit další telefonní čísla, definovat odchodové a příchodové časy, citlivosti senzorů, délky zvonění, prozvonění, texty SMS, úhel naklonění při detekci odtahu vozidla, intenzitu nebo vypnutí LED diod a další.


Obr. 3: Přehledné okno EMA config

Jakmile je EMA nastavena, vložíte ji do konektoru 12V, který je součástí snad každého automobilu. Z důvodu ukrytí je pochopitelně vhodné, aby to byl konektor spíše v zadní části vozu, většinou bývá mezi sedadly nebo v zavazadlovém prostoru. Pokud EMU chcete ještě lépe skrýt, můžete si dokoupit prodlužovací kabel. Ten Vám umožní EMU umístit třeba pod sedadlo.

Jakmile je EMA umístěna ve voze a je nastaven automatický režim aktivace a deaktivace, vše již funguje samo. Během jízdy je dobíjen vnitřní akumulátor. Jakmile zaparkujete, například před nákupním centrem, vytáhnete klíček zapalování, je odpočítáván čas do aktivace senzorů. Odpočet si můžete nastavit v širokém rozsahu. Slouží k tomu, aby jste měli dost času na opuštění vozu, popřípadě vyložení zavazadel, nákladu apod.


Obr. 4: EMA - GSM alarm pro automobily

Jakmile je odpočet ukončen, EMA se zaktivuje a její senzory vůz hlídají. Můžete si nastavit automatické prozvonění po aktivaci – tím máte potvrzeno, že je Váš vůz zabezpečen.

Pokud nyní dojde k neoprávněnému násilnému vniknutí do vozu, ať už vylomením zámku, rozbitím skla, nebo i pouhým otevřením dveří, popřípadě k nárazu do vozidla nebo jeho odtahu – EMA Vám odešle SMS zprávu na Váš mobilní telefon a ještě Vám může pro jistotu prozvonit.

Pokud pachatel vozem odjíždí, je zde možnost sledovat trasu vozidla pomocí BTS buněk GSM sítě. Zasláním příkazu SLEDUJ Vám potom EMA oznamuje každou novou GSM buňku a tím ukazuje směr a přibližnou trasu vozidla. Navíc se do paměti tyto informace chronologicky ukládají a pouhým zasláním příkazu TRASA obdržíte výpis celé trasy vozidla. Kódy BTS buněk jsou pak vítaným pomocníkem pro Policii při hledání vozidla.


Obr. 5: GSM alarm EMA a externí miniaturní senzor pohybu

V rušných městech je poměrně vysoká pravděpodobnost falešných poplachů, proto EMA obsahuje ještě takzvanou „Kombinovanou podmínku“. Pokud opatříte EMU jednoduchým a miniaturním pohybovým senzorem, jehož rozměry jsou jen 20x25x14 mm, dojde k vyvolání alarmového volání a zaslání SMS až při kombinaci otřesového senzoru a vniknutí do vozu. Vše je pochopitelně časově navázáno s možností editace pomocí programu EMA config. Využití malého pohybového senzoru, který snadno umístíte na libovolné místo ve voze, například v přední části vozu, má další velkou výhodu – samotná EMA může být zcela ukrytá někde ve voze.

Deaktivace EMY může být prováděna také automaticky. Jakmile přijdete k vozu, otevřete dveře, je spuštěn časovač příchodu, který je opět nastaven od jednotek až po desítky vteřin. Do té doby musíte vložit klíček do zapalování a EMA je deaktivována.

Celý tento proces je provozně bezplatný. Automaticky se EMA zaktivovala, bezplatně Vám prozvonila a po návratu se EMA automaticky deaktivovala. Pokud nedošlo k poplachu, nebyla odeslána žádná SMS.


Obr. 6: Použití GSM alarmu EMA je velmi snadné

Máte zde mnoho možností ovládání. Můžete vynechat automatické režimy a EMU ovládat prozvoněním z Vašeho mobilu. Stejně tak ji můžete ovládat pomocí SMS. Měnit nastavení lze velmi jednoduše a přehledně pomocí programu EMA config. Ten je rozdělen na část pro laiky a část pro odborníky. Navíc jediným kliknutí lze provést aktualizaci firmware z webu, protože EMA je živý projekt a podle požadavků Vás uživatelů budou dopisovány další funkce a vylepšení.

Že je EMA opatřena LiIon akumulátorem již zaznělo, ale aby byla zaručena spolehlivá činnost, je integrována funkce automatického dobíjení během jízdy a řízení spotřeby. Sleduje se stav akumulátoru, předpokládaná výdrž a EMA přejde v pravý čas, většinou po několika hodinách od parkování, do režimu spánku. V nastavení si můžete povolit zaslání informační SMS o přechodu do spánku. V tomto režimu, kdy je EMA odsíťována, zhasnou LED a šetří se energii. Všechny senzory jsou ale aktivní! Jakmile dojde k události, EMA se rychle zasíťuje a vyvolá poplach. Potom, po určité době, opět přechází do režimu spánku.


Obr. 7: První cena z mezinárodního prestižního veletrhu Prague Fire & Security Days

EMA je projekt, který vznikl od začátku až do konce ve firmě FLAJZAR. Jedná se tedy o 100% původní český projekt. EMA byla poprvé představena na prestižní výběrové přehlídce nejnovějších trendů v oblasti zabezpečovací techniky Prague Fire & Security Days v září 2011 v Praze, kde vyhrála první cenu – získala hlas všech porotců z řad odborníků, znalců a novinářů.

EMA má za cíl nabídnout majiteli běžného automobilu efektivní, snadné a cenově velmi výhodné zabezpečení vozu a tím přispět ke snížení kriminality nejen u nás v ČR.

Nevyžaduje žádnou odbornou montáž, je snadno přenositelná z vozu do vozu, je miniaturní, je geniální …

„Český výrobek pro českého motoristu.“


Obr. 8: Balení GSM alarmu EMA

Protože možnosti zařízení překračují rámec tohoto článku, podrobné informace si můžete najít na webu www.mojeema.cz, kde najdete i ukázkové video a další fotografie.

Srdečně Vás zveme na veletrh AMPER, kde budete mít možnost zařízení vidět, vyzkoušet si jej a dozvědět se více.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Electronic Micro Alarm EMA
EMA alarm již V PRODEJI!GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (8):

Zobrazit starší 30 dnů (8)...

host
8. Dne 12. 03. 2012 v 16:08 zaslal host
Bez titulku
Pěkná věcička. Mě se to docela líbí, jak provedení, tak i funkce. I když ty zatím nemůžu ohodnotit osobně. Když to porovnám s jinými produkty, tak tohle vypadá velmi pěkně a málo kdo by na první pohled hádal, že je to alarm.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO1R - Multifunkční relé s USB rozhraním
Multifunkční relé s USB rozhraním - PUSBIO1R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007