. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
PIC12F752 se představují
21. března 2012 - 7:30 | Pandatron | PIC12F752 se představují | Komentářů: 0  

PIC12F752 se představují

Obvody PIC12F752 a jejich vysokonapěťová varianta PIC12HV752 od společnosti Microchip tvoří řadu 8-bitových mikrokontrolérů s novou generací integrovaných periferií.

Microchip Technology Inc., přední producent mikrokontrolérů, analogových a Flash-IP řešení, na konferenci Embedded World Conference v Německu představil zbrusu novou rodinu 8-bitových mikrokontrolérů PIC. Obsažením nové generace analogových a digitálních periferií se z obvodů stávají ideální prvky pro univerzální použití, včetně řízení nabíjení a LED osvětlení , ovládání předřadníků, řízení konverze energie či systémy ovládání.


Obr. 1: General-Purpose 8-bit PIC® Microcontrollers With Next-Generation Digital and Analog Peripherals

Základní vlastnosti PIC12F(HV)752:

 • Programová paměť Flash
 • Výkonné jádro střední třidy
 • Interní 8MHz oscilátor
 • Dva vysokorychlostní analogové komparátory (20ns)
 • Capture-Compare-PWM (CCP) jednotka
 • Čtyři 10-bitové analogově-digitální konvertory (ADC) s integrovanou referencí
 • 5-bitový digitálně-analogový konvertor (DAC)
 • Komplementární generátor (COG) s volitelným vstupem
 • Watchdog (WDT)
 • Power-On/Off-Reset, Brown-Out Reset (BOR)
 • Podpora programování v zapojení (ICSP)
 • Vysoký proud na pinech: 2 I/O piny s 50 mA, 4 I/O piny s 25 mA
 • Široký rozsah napájecího napětí základní verze PIC12F752 (2,0V – 5,5V)
 • Vysokonapěťová varianta PIC12HV752 (2,0V – uživatelsky definované) s integrovaným regulátorem

Obvody nové řady PIC12F(HV)752 ve svém pouzdře integrují celou řadu moderních periferií nové generace. Mezi ty nejzajímavější určitě patří i Komplementární výstupní generátor (COG), který umožňuje doplnění průběhů vstupních signálů. Dále pak aktualizované analogové komparátory a pulzně šířkové modulátory (PWM), které umožňují řízení i tzv. mrtvého pásma, automatické vypnutí, auto reset čí řízení a kontrolu fáze. Obvody jsou vybaveny 1,75 KB přepisovatelnou pamětí programu a 64 B datové paměti RAM, integrovaným 10-bitovým ADC převodníkem, Capture-Online PWM moduly s vysokou rychlostí komparace (s reakcí do 40 ns) či dvěma I/O piny se zatížitelností až 50 mA, které vývojářům umožňují celkové rozšíření možností systému při současném snížení výrobních nákladů.


Obr. 2: Zjednodušené blokové schéma obvodů PIC12F(HV)752

Na dnešní vývojáře elektronických systémů je kladen neustálý tlak pro zvýšení výkonu systému a zvýšení efektivity vývoje, při současném snížení výrobních nákladů a zkrácení doby vývoje. Zejména se jedná o aplikace z oblasti řízení LED osvětlení a obvody pro správu a nabíjení baterií. Mikrokontroléry řady PIC12F (HV) 752, spolu s celou řadou svých integrovaných univerzálních a specializovaných periferií, jako jsou například bloky COG, rychlé komparátory či 50 mA I/O piny pro přímé řízení spínačů řady FET, jsou předurčeny pro uspokojení všech těchto potřeb. Navíc je i v této řadě k dispozici vysokonapěťová (HV) varianta - PIC12HV752, která přímo ve svém pouzdře obsahuje integrovaný regulátor, umožňující provoz při napájecím napětí od 2V až po prakticky neomezenou velikost, specifikovanou pouze samotným konstruktérem a vlastním proudem obvodů menším než 2 mA. Tyto obvody jsou přímo ideální pro použití v cenově citlivých aplikacích s vysokým provozním napětím. Navíc, integrovaný, čtyřkanálový, 10-bitový ADC převodník, může být s výhodou použit k obsluze celé řady různých senzorů a mTouch™ či libovolných jiných kapacitních snímačů.

Dostupnost a cena:
Mikrokontroléry PIC12F752 společnosti Microchip jsou k dispozici v 8-pinovém provedení řady DFN s rozměry pouhých 3 x 3 mm, stejně jako v klasických pouzdrech PDIP-8 a samozřejmě i SOIC-8. Dostupné jsou v ceně od 0,56 USD/ks. Obvody PIC12FHV752 jsou dostupné v tomtéž provedení, v ceně od 0,60 USD/ks. Ceny jsou platné při odběru 10.000 ks.

Pro více informací kontaktujte obchodní zastoupení společností Microchip, nebo využijte celosvětovou síť autorizovaných distributorů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Microchip
microchipDIRECT
Přehled distributorů

Informace o obvodech PIC12F(HV)752
General-Purpose 8-bit PIC® Microcontrollers With Next-Generation Digital and Analog Peripherals
PIC12F752/HV752 Data SheetGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SDR-5+ HF receiver - All Mode Softwarový přijímač
Digitální softwarový přijímače SDR-5+ je již pátou generací špičkových produktů naší společnosti. Jedná se o All Mode Receiver s integrovaným generátorem, dvěma anténními vstupy a VCO vstupem s frekvenčním rozsahem 0 až 100 MHz.
Skladem od 2550 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007