. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
KaPiGraf - malý pomocník při práci s grafy
29. března 2012 - 7:00 | Pandatron | KaPiGraf - malý pomocník při práci s grafy | Komentářů: 0  

KaPiGraf - malý pomocník při práci s grafy

KaPiGraf pochází od českých tvůrců KaPiZone a jeho velikost na disku má pouze 1,4MB. Další výhodou je bezplatná licence pro nekomerční použití a přenositelnost, protože KaPiGraf není třeba instalovat.

Stalo se Vám, že jste měli uložená data, které jste potřebovali vizualizovat do grafu? Nechtělo se Vám složitě, zdlouhavě a nemotorně pracovat s MS Excelem?

Pokud na tyto otázky odpovíte ano, máme pro Vás možné řešení v podobě malého programu. KaPiGraf pochází od českých tvůrců KaPiZone a jeho velikost na disku má pouze 1,4MB. Další výhodou je bezplatná licence pro nekomerční použití a přenositelnost, protože KaPiGraf není třeba instalovat.

Načtení dat
Ovládání programu je jednoduché a uživatelsky přívětivé. Data do KaPiGrafu dostanete pouhým přetažením (Drag&Drop) např. z průzkumníka nebo jiného souborového správce nebo přes CTRL+V vložení ze schránky až po výběr z menu programu. Záleží jen na Vás jaká metoda je Vám bližší. Vaše data se poté zobrazí v náhledu, kde pouhým výběrem, určíte jaká data budou na ose X a Y. KaPiGraf zvládá až 8 křivek v jednom grafu a není omezen 32000 řádky dat pro vykreslení grafu jako MS Excel.


Obr. 1: KaPiGraf - malý pomocník při práci s grafy

Z Vašich dat se automaticky vytvoří graf dle Vámi zadaných nastavení. Program se Vás už neptá, jak máte data oddělena zda tabulátorem,středníkem nebo mezerou a ani ho nezajímá, jestli máte desetinou tečku jako . nebo ,. Vše si zjistí sám.

Práce s grafem
S hotovým grafem lze pohodlně pracovat dále, což je jedna z věcí, která MS Excelu chybí. Musíme zmínit pohodlné zoomování, posun grafu, rychlou úpravu měřítek os, možnost tisku, uložení grafu do obrázku nebo schránky Windows až přes převod jednotek a bleskurychlý a pohodlný export dat nebo i celého grafu do již zmiňovaného MS Excelu.

Matematický modul Vám pouhým výběrem OD / DO spočítá minima,maxima,střední hodnoty i lineární regresi (proložení bodů přímkou), kterou Vám i názorně zobrazí. Z 2D grafu můžete lehce udělat i 3D, stejně tak jako navolit si barevné rozložení křivek a další možnosti.


Obr. 2: Práce s grafem v KaPiGraf

Svoji práci můžete uložit do souboru, který má připonu bat a dále používat KaPiGraf ve svých vlastních programech. KaPiGraf totiž do souboru bat ukládá parametry, které ovlivňují jeho chování při spuštění. Lehce tak ve svém programu můžete zavolat KaPiGraf s těmito parametry.

Na webu autora programu naleznete i pěkně zpracovaná instruktážní videa, která Vás během pár minut seznámí s ovládáním a prací v programu.
Program je stále ve vývoji, ale za nás ho už teď můžeme vřele doporučit.

Odkazy & Download:
Domovská stránka autora
KaPiGraf - když KaPiGraf tak pro všechny…
Ukázka - co se dá stihnout za 57s v KaPiGrafu (demo.avi)GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
AS433 AUREL
Anténa vertikální 433.92MHz, 50 ohmů, max. 50W, s koaxiálním kablíkem
od 189 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007